Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
76 obserwujących
1847 notek
1472k odsłony
  421   0

Nieodrobione lekcje z historii posła PO z Radomia Konrada Frysztaka

Szanowny panie pośle jeśli pani z telewizji TVPInfo stawia pytania i zaprasza pana do programu to z powodu braku odpowiedzi na zadany temat,  proszę wybaczyć w liceum im. Romualda Traugutta winien pan powtórnie zdać egzamin z matury.

image

Konrad Frysztak przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Wędkarstwa

2020-05-28 09:12

Konrad Frysztak poseł Koalicji Obywatelskiej, w środę 27 maja, został przewodniczącym parlamentarnego zespołu ds. wędkarstwa. Będzie rozwiązywał problemy wędkarzy.

Najlepsze wiadomości video z Radomia znajdziesz na naszym kanale na YouTube - TUTAJ"W środę zostałem wybrany na przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu ds. Wędkarstwa. Wspólnie z moimi koleżankami i kolegami posłami będziemy rozwiązywali problemy wędkarzy, których w Polsce, według szacunków, jest około 2 mln. Oczywiście na moją pomoc mogą liczyć również wędkarze z PZW Radom" - napisał na swoim profilu facebookowym poseł Konrad Frysztak.

mm, fot. Facebook Konrad Frysztak

Zobacz także: Aneta Poneta: Kobieta jest fenomenem

Najświeższe wiadomości z Radomia i regionu znajdziesz na profilu CoZaDzien.pl na Facebooku - TUTAJ

RADOM


WIADOMOŚCI RADOM


WIESZPIERWSZY


KONRAD FRYSZTAK

Chcemy, żeby portal CoZaDzien.pl był miejscem wymiany opinii dla wszystkich mieszkańców Radomia i ziemi radomskiej.


Ze względu na sytuację na Ukrainie i emocje, jakie pojawiają się przy tej okazji, zdecydowaliśmy w najbliższym czasie wyciszyć komentarze na naszej stronie. Zachęcamy do dyskusji w mediach społecznościowych. Apelujemy o wzajemny szacunek i zrozumienie.


Chcemy, żeby nasze publikacje były powodem do rozpoczynania dyskusji prowadzonej przez naszych Czytelników; dyskusji merytorycznej, rzeczowej i kulturalnej. Jako redakcja jesteśmy zdecydowanym przeciwnikiem hejtu w Internecie i wspieramy działania akcji "Stop hejt".


Dlatego prosimy o dostosowanie pisanych przez Pa. komentarzy do norm akceptowanych przez większość społeczeństwa. Chcemy, żeby dyskusja prowadzona w komentarzach nie atakowała nikogo i nie urażała uczuć osób wspominanych w tych wpisach.

...

Temat Historia okupacji niemieckiej na Ziemiach Polskich w okresie II Wojny Światowej w latach 1939-1945.

Mimo ponad przeciętnego wzrostu 207 cm i solidnej postury nie jest pan przecież "Głupim Jasiem fasolą".

https://www.youtube.com/watch?v=KOUnuRtVrcg


Z racji młodego wieku (rocznik 1986)  jeszcze wiele lat solidnej nauki przed panem!

https://frysztak.eu/

Chyba, ża ma pan wiedzę i dwom panom służy.

Dla przypomnienia jedna z nich" Rzeź Woli i Historia kata Warszawy Reinefartha.

Jego emerytura generała SS to nie emerytura nauczycielki biologii z liceum z Warszawy znanej mi Marylki rocznik 1933 cudem ocalałej z masakry. W ich domu z ogrodem na Jelonkach zajęli bez dyskusji wówczas w sierpniu 1944 Rosjanie i Ukraińcy z grupy Bronisława Kamińskiego RONA pod dowództwem generała SS Reinefartha. Ich życie ocaliły owoce w ogrodzie. Po ciężkiej pracy i piciu wódki zajadali się nimi. Szczególnie smakowały im brzoskwinie i gruszki lipcowe.

Ojciec Marylki Kazimierz jak specjalista ogrodnik porządkował w roku 1946 Niemiecki Obóż Koncentracyjny Oświecim powołany do wojska.

Jego dziełem jest Park gen.Sowińskiego na Woli.

https://dzieje.pl/aktualnosci/30-lat-temu-zmarla-wanda-lurie-polska-niobe-ktora-przezyla-rzez-woli

Powstanie Warszawskie

30 lat temu zmarła Wanda Lurie - Polska Niobe, która przeżyła Rzeź Woli

PUBLIKACJA: 21.05.2019 Wiadomości

image

21 maja 1989 r. zmarła Wanda Felicja Lurie, nazywania „Polską Niobe”. W trakcie Rzezi Woli podczas pacyfikacji Powstania Warszawskiego, będąc w 9 miesiącu ciąży, przeżyła własną egzekucję i rozstrzelanie trójki jej dzieci.


„Takich Wand było wiele. Zginęły wraz z dziećmi, z całymi rodzinami - i nadal są anonimowe. Trzeba im przywrócić imiona i nazwiska!” – powiedziała PAP Katarzyna Utracka, historyk z Muzeum Powstania Warszawskiego.


Po wybuchu Powstania Warszawskiego Hitler wydał ustny rozkaz Reichsfuehrerowi SS Herinrichowi Himmlerowi, aby zrównać polską stolicę z ziemią i wymordować całą ludność. Podczas procesu w Norymberdze zanotowano treść tego polecenia: „każdego mieszkańca należy zabić, nie wolno brać żadnych jeńców”.


„Aby osiągnąć ten cel, Himmler rozkazał mobilizację specjalnych jednostek doświadczonych w zwalczaniu partyzantów. Na ich czele stanął SS-Obergruppenfuehrer Erich von dem Bach-Zelewski (…). Na jego rozkaz SS-Gruppenfuehrer Heinz Reinefarth (wyższy dowódca SS i policji w Kraju Warty) utworzył niejednolitą formację militarną. W jej skład weszły następujące jednostki: pułk z brygady SS RONA z Rosyjskiej Narodowej Armii Wyzwoleńczej pod dowództwem SS-Brigadefuehrera Bronisława Kamińskiego, pułk SS dowodzony przez SS-Standartenfuehrera Oskara Dirlewangera, 608. Pułk Ochrony z Wrocławia, dowodzony przez pułkownika Willy’ego Schmidta oraz batalion zapasowy z dywizji pancerno-spadochronowej Waffen-SS +Hermann Göring+” - czytamy w materiałach wystawy IPN „Wola Pamięci 1944”.

Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale