Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
70 obserwujących
1486 notek
1282k odsłony
567 odsłon

NAREWKA - W hołdzie Żolnierzom Niezłomnym (Wyklętym)

Wykop Skomentuj1

·                                 Kategoria

·                                 Licencja

  • Standardowa licencja YouTube

 

 

Arnold Zenon

5 miesięcy temu

 

Najwierniejsi z wiernych, najodważniejsi z odważnych, nie złamała ich komuna nigdy nie poddali się, a zawsze walczyli do końca. 
Zawszawieni sowieci, jak i komuniści z Polski (nie Polacy) nie mogli znieść ich dumy, odwagi, godności, zasad i nawet po śmierci niszczyli pamięć o nich, aby prosty lud chwycił propagandę. 

Chwała Polskim Bohaterom! Pamięć o Was nigdy nie zginie!

Odpowiedz

 · 

13

 

Wyświetl wszystkie 3 odpowiedzi

 

Arnold Zenon

5 miesięcy temu (edytowany)

 

To są właśnie ci prawdziwi Polacy! 
To oni sami w sobie byli wspaniałymi elitami, a to dzięki wartościom przekazywanym z pradziadów na dziadów. Rodzina, ojczyna, honor i Bóg- to były ich wartości, dzisiaj obce połowie społeczeństwa. 
Oni kochali swoją ojczyznę tak mocno jak swoje żony i dzieci. 
DZISIAJ MUSIMY POTWORNIE UCZYĆ SIĘ PODSTAW POLSKOŚCI- WŁAŚNIE OD NICH!

CHWAŁA WIELKIEJ POLSCE!!

Pokaż więcej

Odpowiedz

 · 

1

 

Mr Spiroos

5 miesięcy temu

 

Oddziały Brygady Świętokrzyskiej NSZ, 5 maja 1945 roku zaatakowały niemiecki obóz koncentracyjny dla kobiet w czeskim Holiszowie. Po walce niemiecka załoga skapitulowała. Uwolniono ok. 1000 więźniarek (Polki, Czeszki, Żydówki, Rumunki, Francuzki). Do niewoli wzięto ok. 200 SS-manów i 15 strażniczek za cenę jedynie 2 rannych. Kobiety były zamknięte w barakach, przygotowanych przez Niemców do podpalenia na wypadek amerykańskiego ataku.

Następnego dnia nawiązano kontakt ze szpicą dywizji amerykańskiej i przeprowadzono wspólnie działania. 7 maja 1945 roku dowódca Brygady spotkał się z dowódcą amerykańskiej 2. DP w miejscowości Staňkov. Amerykanie, biorąc pod uwagę walki Brygady przeciwko Niemcom, uznali ją za jednostkę aliancką i stanowisko to konsekwentnie podtrzymywali, pomimo licznych nacisków sowieckich. Obecnie w czeskim Holiszowie znajduje się pamiątkowa tablica na cześć żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej NSZ, którzy wyzwolili więźniarki niemieckiego obozu koncentracyjnego.

W powojennej Polsce Ludowej w latach 1945-1956 żołnierze Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych skazywani byli przez komunistów, w licznych procesach sądowych, na kary śmierci lub długoletniego więzienia. Komunistyczne władze zażądały wydania żołnierzy formacji przebywających na zachodzie jako „jednostki kolaboracyjnej”, a jej dowódcę Antoniego Szackiego „Bohuna” uznały za zbrodniarza wojennego. W sierpniu 1950 w Tuluzie odbył się proces przed sądem francuskim. W obronie żołnierzy NSZ i dowódcy Brygady Świętokrzyskiej stanęły m,in. Żydówki, Polki i inne więźniarki z obozu Holiszów, które zaświadczyły przed sądem, że Szacki jako dowódca Brygady Świętokrzyskiej uratował im życie. Sąd w Tuluzie całkowicie uniewinnił „Bohuna” od stawianych zarzutów i odmówił wydania go i innych żołnierzy Brygady Świętokrzyskiej władzom komunistycznym w Polsce.

Więcej (21 wierszy)

Odpowiedz

 · 

4

 

Łukasz Mazurek

1 dzień temu

 

Nie możemy zapomnieć o tysiącach Polskich Patriotach walczących o wolną Polskę, którzy byli mordowani po II wojnie światowej przez Sowieckich (Rosyjskich) katów w polskich mundurach, którzy do dziś nie ponieśli żadnej kary za morderstwa na prawdziwych Polakach i wciąż wielu z nich żyje obok nas i pobiera wysokie emerytury! CZEŚĆ ICH PAMIĘCI!

Odpowiedz

 · 

MrPolakWalczacy

5 miesięcy temu (edytowany)

 

Łukasz Ciepliński "Pług", żołnierz WiN. Brutalne i okrutne śledztwo wobec podpułkownika Łukasza Cieplińskiego trwało aż trzy lata i było prowadzone pod bezpośrednim nadzorem NKWD. Został zabity strzałem w tył głowy w piwnicy pomieszczeń gospodarczych więzienia UB na Mokotowie w Warszawie (1 marca 1951).

Przed sądem mówił:

"Staję przed zarzutem zdrady narodu polskiego, a przecież już w młodości życie moje Polsce ofiarowałem i dla niej chciałem pracować. Dla mnie sprawa polska była największą świętością."

Pokaż więcej

Odpowiedz

 · 

2

 

Mr Spiroos

5 miesięcy temu (edytowany)

 

"Bo choćby mi przyszło postradać me życie - tak wolę - niż żyć, a mieć w sercu ranę"

rtm. Witold Pilecki

Odpowiedz

 · 

6

 

Być Polakiem

1 miesiąc temu (edytowany)

 

Józef Bednarczyk "OLCHA" Żołnierz antykomunistycznego podziemia .Walczył W Oddziale Tadeusza Zielińskiego "IGŁA" .Ostatni Żołnierz Niezłomny Zamordowany na Ziemi Radomskiej 10.07.1954 r . 
Cześć i Chwała BOCHATEROM !!!!

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=gC872Hnh8Q0

Opublikowany 20 sty 2013

... o Najwierniejszych Synach i Córkach Narodu Polskiego. 

Materiały
„Inka" -- prawie 18 lat
Śmierć rotmistrz Pileckiego
Generał „Nil"
Historia Roja
Mała Matura 1947
Pseudonim „Anoda" 
Sabaton "Uprising" 
Muzyka: Position Music - Vendetta

Co do "Wojny o Kresy", nastepne częsci pojawią się w lutym :)

[Eng] Info: 
„Cursed Soldiers" is a name applied to a variety of Polish resistance movements formed in the later stages of World War II and afterwards. Created by some members of the Polish Secret State, these clandestine organizations continued their armed struggle against the Stalinist government of Poland well into the 1950s. The guerrilla warfare included an array of military attacks launched against the new communist prisons as well as MBP state security offices, detention facilities for political prisoners, and concentration camps set up across the country. Most of the Polish anti-communist groups ceased to exist in the late 1940s or 1950s, hunted down by MBP security services and NKVD assassination squads. However, the last known 'cursed soldier', Józef Franczak, was killed in an ambush as late as 1963, almost 20 years after the Soviet take-over of Poland.

Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale