Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka
554
BLOG

5 lat minęło w naszym ŻYCIU. I co i nic.

Albatros ... z lotu ptaka Albatros ... z lotu ptaka Katastrofa smoleńska Obserwuj temat Obserwuj notkę 2

Chciałbym ktoregoś m-ca odetchnąć z ulgą i powiedzieć: DOŚĆ !

http://vk.com/public14415577

 

Music

9 audio files

 

 

Ан -12 ИАЗ (Авиакатастрофа Иркутск 26.12.13) – Последние переговоры экипажа ...разбившегося самолета

4:37

 

Polish Air Force 101 (10.04.2010) ATC – последние секунды Авиакатастрофы http://vkontakte.ru/club5751308 Авиакатастрофы

0:25

     

 

 

alibaster phaeton – Дорога в рай (Посвящено летчикам, комсмонафтам, всем, кто отрывается от земли, в т.ч. и романтикам :))

3:38

Po prawej stronie Music i Link  POLISH AIR FORCE i strzałka >  0,25”

W kancelarii Prezydenta podjęto decyzję.

http://strashno.ru/2013/01/9548312244

5 lat minęło w naszym ŻYCIU. I co i nic.

https://www.youtube.com/watch?v=ZmN-IjDFArk

ЧЕРНЫЕ ЯЩИКИ самолета Ту-154

 

Przesłany 28 kwi 2010

http://vkontakte.ru/club14415577
фильм группы: http://vkontakte.ru/club14415577
Авиакатастрофы,военная гражданская авиация Авиакатастрофы,военная гражданская авиация,новости,крушения,самол­еты,авиар­аследования,пермь,пил­оты
В интернете появилась запись переговоров пилотов разбившегося Ту 154

·                                 Kategoria

·                                 Licencja

  • Standardowa licencja YouTube

 

https://www.youtube.com/watch?v=LkDNaMDkQxk

 

Самолёт президента Польши разбился под Смоленском

 

 

Przesłany 10 kwi 2010

Самолёт президента Польши разбился под Смоленском. 
Poland president died in a air accident in Smolensk, Russia.
Officials say a plane carrying Polish President Lech Kaczynski has crashed in Russia, reportedly killing everyone on board.
(с) Russia-24 channel

https://www.youtube.com/watch?v=fXPV7UxrCME

Ту-154 Останки самолета разбившегося под Смоленском

 

poka4anu

NIE RZUCIM ZIEMI 1 MAJA 2016 ROKU ???

Na szczęście jeszcze mamy tę kochaną Ojczyznę.

 

·  Patriotyczne - Rota - tekst piosenki, teledysk - teksty.org

teksty.org › Patriotyczne

 

Patriotyczne
Rota - tekst piosenki

 

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!
Nie damy pogrześć mowy.
Polski my naród, polski lud, 
Królewski szczep Piastowy. 

Nie damy, by nas gnębił wróg!
Tak nam dopomóż Bóg! 
Tak nam dopomóż Bóg! 

Do krwi ostatniej kropli z żył
Bronić będziemy ducha,
Aż się rozpadnie w proch i w pył
Krzyżacka zawierucha.

Twierdzą nam będzie każdy próg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!

Nie będzie Niemiec pluł nam w twarz
Ni dzieci nam germanił,
Orężny wstanie hufiec nasz,
Duch będzie nam hetmanił.

Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!

Nie damy miana Polski zgnieść
Nie pójdziem żywo w trumnę
W Ojczyzny imię, na jej cześć
Podnosi czoła dumne.

Odzyska ziemi dziadów wnuk!
Tak nam dopomóż Bóg!
Tak nam dopomóż Bóg!

 

Autor : Maria Konopnicka.

Grano ten HYMN grano z wieży Kościoła Świętej Katarzyny w Gdańsku, aż przestano grać. Aby nie drażnić Niemca, który „pluł nam w twarz”.

 

  •  
  •  

Nie rzucim ziemi skąd nasz ród! Nie damy pogrześć mowy. Polski my naród, polski lud, Królewski szczep Piastowy. Nie damy, by nas gnębił wróg! Tak nam  ...

·  Rota - Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród. - YouTube

 2:59

www.youtube.com/watch?v=_vZGweQ2Sxk

 

  •  

2 maj 2009 - Przesłany przez: Święta Rodzina Piła

Polska pieśń patriotyczna Nie rzucim ziemiskąd nasz ród, Nie damy pogrześć mowy! Polski my naród, polski lud, Królewski szczep piastowy, Nie damy by nas zg... ... tekst: Maria Konopnicka muzyka: Feliks Nowowiejski

 

 

Wszyscy dziennikarze do jednego samolotu !

 

Brak świadków na pokładzie! Co było dalej ???

Brak świadków na Okęciu, brak obsługi prasowej Pana Prezydenta!!!

 

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/10-04-2010-poranek-w-tvn24,213286.html

 

08 kwietnia 2011, 23:05

 

 

10.04.2010. Poranek w TVN24

10.04.2010. Poranek w TVN24

Foto: TVN24 | Video: TVN2410.04.2010. Poranek w TVN24

To miała być zwykła sobota. "Poranek" w TVN24 od siódmej toczył się zgodnie z planem. W kilkanaście minut przerodził się w ciężkie przeżycie. Przez ten czas ze sprzecznych informacji, że coś się stało z prezydenckim samolotem, który wiózł delegację na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, wyłonił się straszny fakt: Samolot się rozbił. Wszyscy zginęli. Tak wyglądał ten dzień wspominany w pierwszą rocznicę katastrofy, w kwietniu 2011 roku.

10.04.2010. Poranek w TVN24

Jak wspominają ci, którzy wówczas pracowali w redakcji TVN24, z rana było wesoło, jak zwykle w weekend: luźne tematy, weekendowe żarty.

- Usiadłem, o siódmej się wszystko zaczęło serwisem. Potem przegląd prasy - jeden, drugi, trzeci. Nic powalającego na kolana - wspomina poranek 10 kwietnia 2010 roku Jarosław Kuźniar, który prowadził poranny program.

- Na antenie miały być transmisje z uroczystości związanych z 70. rocznicą Zbrodni Katyńskiej. W redakcji oznacza to zazwyczaj trochę spokoju, bo nie trzeba być cały czas na antenie - dodaje Beata Tadla, prezenterka, która prowadziła "Poranek" wraz z nim.

Poranek TVN24 10.04.2010. Część 2.

Wideo: TVN24Poranek TVN24 10.04.2010. Część 2.

Pierwsze zwiastuny tragedii

Odbieram telefon i słyszę Rafała Poniatowskiego, który mówi: Słuchaj, rozbił się prezydencki samolot. Ja mówię: Żartujesz, a on: Nie. I się rozłączyłem. To była 8.53, może 4. I wtedy zaczęła się burza

słoma

Pierwsze złe informacje zaczęły napływać od reporterów z Rosji.

- Przyszedł do mnie znajomy Rosjanin i powiedział, że ma informacje z lotniska, że rozbił się samolot z polską delegacją. To było przed 9. naszego czasu. Pamiętam, bo od razu zadzwoniłem do stacji - mówi reporter TVN24Rafał Poniatowski, który w momencie katastrofy był na cmentarzu w Katyniu.

- Odbieram telefon i słyszę Rafała Poniatowskiego, który mówi: Słuchaj, rozbił się prezydencki samolot. Ja mówię: Żartujesz, a on: Nie. I się rozłączyłem. To była 8.53, może 8.54. I wtedy zaczęła się burza - wspomina Maciej Słomczyński, który tego dnia był wydawcą "Poranka".

image

"Za mało tego upamiętnienia"

- Myślę, że...

czytaj dalej »

W tym czasie prowadzący program rozmawiał na antenie z szefem Kontaktu 24 Andrzejem Brzuszkiewiczem. Po zejściu z anteny wydawca powiedział Kuźniarowi, że "coś się stało z samolotem prezydenta". Druga informacja na ten temat została przekazana od Jana Mroza, drugiego reportera, który miał obsługiwać rocznicę Katynia, ale z powodu problemów z wizą został zatrzymany na lotnisku w Smoleńsku przez rosyjskie FSB i nie pojechał z resztą dziennikarzy do Katynia.

- To był mój drugi telefon. Właśnie do Janka Mroza. Powiedział mi tylko tak: jest mgła, nic nie widać, ale panuje tu totalny chaos, słyszę wszędzie syreny i nie wiem, co się dzieje.

Co się stało?

image

"To Wam Powstańcy Lech Kaczyński obiecał, i słowa dotrzymał"

W Muzeum...

czytaj dalej »

Producentka "Poranka" Paulina Tamulewicz wspomina, że od tego czasu były na przemian telefony od Poniatowskiego i Mroza z kolejnymi informacjami, ale bez ostatecznego potwierdzenia, o jaki samolot chodzi.

Ekipa "Poranka" nie wiedziała, jak podać tę informację. Do redakcji ściągnięto zastępcę redaktora Naczelnego TVN24 Michała Samula.

Po godzinie 9. zaplanowanym gościem "Poranka" był m.in. europoseł SLD Wojciech Olejniczak.

- To był dzień szczególny dla mnie. To są moje urodziny i rocznica ślubu - wspomina. Rozmowa dotyczyła m.in. szans w wyborach członka SLD Jerzego Szmajdzińskiego, kandydata partii na urząd prezydencki, który był na pokładzie tupolewa.

W końcu informację potwierdził niemal na 100 procent Jan Mróz. - To był Sławomir Wiśniewski, montażysta z Telewizji Polskiej, który w bardzo krótkim czasie po katastrofie zjawił się pod bramą lotniska i dotarł tam bocznymi ścieżkami i to on pierwszy zdał mi relację, że widział samolot, który lewym skrzydłem zahaczył o drzewo i runął na ziemię. Mówił też, że ma nagranie, że widział leżące pomarańczowe czarne skrzynki - mówi.

Poranek TVN24 10.04.2010. Część 3.

Wideo: TVN24Poranek TVN24 10.04.2010. Część 3.

"Prezydencki Jak miał kłopoty z lądowaniem"

Niedługo po godzinie 9. pojawia się na antenie pierwsza informacja, o tym, że "były kłopoty z lądowaniem prezydenckiego samolotu Jak-40". Wtedy jeszcze w redakcji nie było wiadomo, że prezydent leciał tupolewem. W swoim wejściu antenowym Rafał Poniatowski mówi, że była próba lądowania, po czym piloci poderwali samolot do góry, ale kontakt z nim się urwał.

- Próbowałem się dodzwonić do Andrzeja Przewoźnika, ale miał wyłączony telefon, chociaż delegacja powinna być już co najmniej w drodze do Katynia ze Smoleńska. Zniknęli też gdzieś nagle funkcjonarisze BOR - wspomina Poniatowski.

Michał Samul mówi, że chociaż było już wiadomo na pewno, że samolot się rozbił, nie chciał podawać tej informacji przed oficjalnym potwierdzeniem. W końcu ono się pojawia. Piotr Paszkowski, ówczesny rzecznik MSZ potwierdza Paulinie Tamulewicz w rozmowie telefonicznej, że samolot się rozbił. 
- Zapytałam się o pasażerów. A on opowiedział mi, że nie wygląda to dobrze - opowiada.

Samolot się rozbił. Wszyscy zginęli

 

Samolot uległ rozbiciu przy podchodzeniu do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Najprawdopodobniej zahaczył o drzewa. Akcja gaszenia już się zakończyła i służby ratownicze przystąpiły do próby wydobycia pasażerów

 

paszkowski o katastrofie

- Przed chwilą otrzymaliśmy informację, od rzecznika MSZ, że prezydencki Jak-40 rozbił się na lotnisku w Smoleńsku - mówi na antenie Jarosław Kuźniar.

Do Wojciecha Olejniczka w studio dochodzą kolejni goście - rosyjski dziennikarz Władimir Kirianow i członek IPN Antoni Dudek. Była godzina 9.27.

- Na początku myślałem, że chodzi o jakąś awarię przy lądowaniu. Nie myślałem wtedy jeszcze, że ten samolot się po prostu roztrzaskał - wspomina Dudek. W trakcie rozmowy, po wczytaniu się w harmonogram wizyty okazuje się, że prezydent leciał tupolewem.

 

"Mam wrażenie, że to Klich podyktował raport Rosjanom"

Pan Edmund Klich...

czytaj dalej »

Wszystko okazuje się jasne, kiedy na antenie dochodzi do połączenia telefonicznego z rzecznikiem MSZ.

- Samolot uległ rozbiciu przy podchodzeniu do lądowania na lotnisku w Smoleńsku. Najprawdopodobniej zahaczył o drzewa. Akcja gaszenia już się zakończyła i służby ratownicze przystąpiły do próby wydobycia pasażerów - mówi Piotr Paszkowski. Pierwsze informacje podawane przez agencje mówią o 87 ofiarach. Wojciech Olejniczak ze łzami w oczach opuszcza studio.

Do redakcji dociera pierwsza lista osób, które miały znaleźć się na pokładzie. Jarosław Kuźniar i Beata Tadla czytają nazwiska po jednym, na zmianę.

Autor: mkg/tr/k / Źródło: tvn24

 

 

Zakorzeniony w historii Polski i Kresów Wschodnich. Przyjaciel ludzi, zwierząt i przyrody. Wiara i miłość do Boga i Człowieka. Autorytet Jan Paweł II

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze (2)

Inne tematy w dziale Polityka