Albatros ... z lotu ptaka
Droga do Prawdy nie zawsze jest kręta.
67 obserwujących
1394 notki
1203k odsłony
174 odsłony

Słowo się rzekło, kobyłka u płota

fot. American Heart of Poland
fot. American Heart of Poland
Wykop Skomentuj1

Pamiętam słowa premiera Morawieckiego.

Podczas EXPOSE w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej dnia 12 w imieniny m-ca grudnia, w grudniu 2017 roku.


https://www.youtube.com/watch?v=wzkRgpaY9zo

SERCE - TO NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWO ŚWIATA


Expose premiera Mateusza Morawieckiego 12-12-2017

Czas w EXPOSE dla kardiologii: SERCE od 24:00 do 25:00

Chyba, że z Miłości !?

Panie Premierze proszę rozmawiać o Polskiej Kardiologii czas od słowa do czynu. Ma Pan Ministra fachowca od Zdrowia.

Nie tylko społeczna służba zdrowia i prywatne gabinety praktyki lekarskiej ale nowoczesne kliniki kardiologiczne dostępne dla Pacjentow z NFOZ ze światowej sławy fachowcami.

Niech jedni Koledzy i Koleżanki specjaliści lekarze konkurują uczciwie z drugimi. Wszystko dla DOBRA PACJENTA !

https://www.youtube.com/watch?v=Og9sQgce5kg

https://www.youtube.com/watch?v=t9dLRikkPT0


Przybliżony czas rozpatrywania punktów porządku dziennego na 54. posiedzeniu Sejmu w dniu 12 grudnia 2017 r. (wtorek)

 godz. 16:00 – 17:00 - Przedstawienie przez Prezesa Rady Ministrów programu działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania (pkt )

 godz.17:00 – 18:00 - Przerwa

 godz. 18:00 – 2:00 - dyskusja nad przedstawionym przez Prezesa Rady Ministrów programem działania Rady Ministrów z wnioskiem o udzielenie jej wotum zaufania (15-minutowe oświadczenia w imieniu klubów i 5-minutowe oświadczenia w imieniu kół) (cd. pkt )

 godz. 2:00 – 3:00 - ew. oświadczenia poselskie

Exposé i wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego oraz zmiany w samorządowej ordynacji wyborczej – to najważniejsze punkty czterodniowego posiedzenia Sejmu, które rozpoczyna się we wtorek. Posłowie zajmą się też zmianami w ustawie o broni i amunicji oraz w ustawie o VAT.

Wbrew wcześniejszym planom Sejm nie uchwali na tym posiedzeniu przyszłorocznej ustawy budżetowej – drugie czytanie projektu i głosowanie nad nim zostały – ze względu na zmiany w rządzie – przesunięte na początek stycznia.

Obrady Sejmu rozpoczną się we wtorek o godz. 16.00, kiedy to premier Mateusz Morawiecki wygłosi swe exposé, zaplanowane na około godzinę.

Później, po kolejnej godzinie przerwy, odbędzie się debata nad exposé, która ma potrwać do godz. 2.00. Głosowanie nad wotum zaufania dla nowej Rady Ministrów ma się odbyć w środę o godz. 9.00. 


Słowo się rzekło, kobyła u płotu

Przejdź do nawigacjiPrzejdź do wyszukiwania

Słowo się rzekło, kobyła u płotu.

Słowo się rzekło, kobyła u płotu.

Znaczenie: używane dla podkreślenia, że dane słowo, bez względu na późniejsze okoliczności, powinno być dotrzymywane.

Opis: anegdota po raz pierwszy zapisana przez Wacława Potockiego, Mazur z kobyłą w zbiorze Iovialitayes opublikowanym w 1747 roku. Za jej pierwowzór uchodzi arabska Powieść o księciu Maanie i o tym, co mu się przytrafiło.

Anegdota o szlachcicu Jakubie Zaleskim i królu Janie III Sobieskim

Pewnego razu szlachcic spod Łukowa, Jakub Zaleski, przyjechał konno (była to wówczas naturalna forma podróżowania) do Warszawy; chciał wyprosić u Jana III Sobieskiego starostwo po swym zmarłym bracie. Króla na zamku nie było, bawił na polowaniu. Zaleski, szukając w puszczy myśliwych, natknął się na dworzanina. Zapytany przez niego, co będzie, jeśli król nie przychyli się do prośby o urząd wójta, odparł: to niech w ogon moją kobyłę pocałuje.

Kiedy szlachcic znalazł się przed obliczem króla, rozpoznał w nim przypadkowego dworzanina. Władca jeszcze raz zapytał, co będzie, jeśli Zaleskiemu nie przyzna starostwa. Ten wtedy rzekł: Słowo się rzekło, kobyła u płotu.

Króla rozbawiła śmiała odpowiedź, udzielił zgody, a słowa te, obecnie uważane za przysłowie, dotrwały do dnia dzisiejszego.


Minęło 6 m-cy na transformację SŁOWA OD 12 GRUDNIA 2017 ROKU, biblijnie GENESIS na POCZątku było SŁOWO...

KOBYŁKA U PŁOTA CZYLI PACJENCI KARDIOLOGICZNI W TRÓJMIEŚCIE  ZAŁATWIENI NA CACY PRZEZ BYŁEGO MINISTRA ZDROWIA KONSTANTEGO RADZIWIŁŁA i NFOZ ODDZIAŁ GDAŃSK CZEKAJĄ.

Zamiast rozszerzać bazę i ZESPOŁY LUDZKIE FACHOWCÓW od koniecznej medycyny inwazyjnej i opieki ambulatoryjnej PACJENTÓW KARDIOLOGICZNYCH w Starogardzie Gdańskim, Wejherowie i Gdańsku, ilość stołów operacji hemodynamicznych na sercu i naczyniach oraz ZESPOŁÓW skurczyła się Z 14 MINIMUM KONIECZNE DO 12. OPTYMALNA ILOŚĆ TO LICZBA 16.

Dotyczy to blisko 1500 osób, pacjentów z problemami zdrowotnymi ratowania życia i zdrowia.

Dostępność fachowych usług się skurczyła. Czas odgrywa tutaj bardzo istotną rolę.


Konieczna jest pilna reakcja Rządu, jesteśmy przed otwarcie nowego sezonu turystycznego, gdzie latem do Trójmiasta i okolic przybywa ponad 700 000 nowych gości.

https://zdrowie.radiozet.pl/Medycyna/Polsko-Amerykanskie-Kliniki-Serca-Apel-do-Donalda-Trumpa-i-Polakow


Prośba o wsparcie polsko-amerykańskiej współpracy medycznej

W początkach polsko-amerykańskiej współpracy zapoczątkowanej m.in. przez prof. Radosława S. Kiesza transfer technologii, wiedzy i procedur przebiegał tylko z USA do Polski. Amerykańskie inwestycje i technologie, rozwijane przez polskich i amerykańskich naukowców oraz lekarzy, uratowały życie setki tysiącom Polaków.

Prof. Paweł Buszman, współtwórca oraz prezes zarządu American Heart of Poland, podkreśla, że:

Na bazie doświadczeń, technologii oraz procedur dostarczanych przez Amerykanów stworzyliśmy ośrodki, które teraz często służą jako wzór także w USA. Transfer doświadczeń i patentów przebiega w obie strony, także za sprawą Centrum Badawczo-Rozwojowego, w którego działalność nieustannie inwestujemy.

Zrzut ekranu 2017-07-05 o 13.44.37

fot. American Heart of Poland

Pan Janusz miał dziurę w sercu. Wyjątkowa operacja uratowała mu życie

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Pan Janusz miał dziurę w sercu. Wyjątkowa operacja uratowała mu życieWykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale