Blog
Alexander Degrejt
Alexander Degrejt
0 obserwujących 357 notek 645947 odsłon
Alexander Degrejt, 27 października 2015 r.

Nowość w Pałacu: Prezydent działa w polskim interesie

Na postępowych salonach rozległ się jęk zawodu: Prezydent Andrzej Duda śmiał odrzucić daną mu przez Sejm zgodę na ratyfikację tzw. "poprawki dauhańskiej" do tzw. "Protokołu z Kioto"! Polska stanęła okoniem, wyłamała się z jednolitego frontu walki z globalnym ocip... to jest, oczywiście, ociepleniem. Wstyd i poruta, oświecona Europa będzie nas wytykać palcami. Zielone flagi z biodegradowalnej tkaniny na masztach przed siedzibami organizacji ekologicznych zostały opuszczone do połowy a ich członkowie w ramach żałoby i walki z własną emisją gazów cieplarnianych obniżyli sobie o połowę racje wegetariańskiej paszy z kiełków, soi i wodorostów.

Dobrze, dla porządku przypomnijmy czym był protokół z Kioto i zawetowana przez Prezydenta poprawka:

Obowiązujący od 16 lutego 2005 roku traktat dotyczący walki ze zmianami klimatycznymi zwany "Protokołem z Kioto" zobowiązywał sygnatariuszy (w tym Polskę) do obniżenia emisji gazów cieplarnianych w latach 2008 - 2012 o pięć procent w stosunku do roku 1990, a zawetowana poprawka dauhańska uchwalona w roku 2013 przedłużała ten okres do roku 2020. 

Prezydent uzasadnił swoje weto brakiem analizy skutków ekonomicznych i społecznych, których nie było w ustawie ratyfikacyjnej. A nie było, bo musiałyby one wykazać oczywiste straty dla polskiej gospodarki jakimi ratyfikacja poprawki by skutkowała. Gospodarki w znacznej mierze, zwłaszcza w sektorze energetycznym, opartej na węglu. Ograniczenie emisji spowodowałoby generującą ogromne koszty konieczność przejścia na inne paliwa (takie jak importowany głównie z Rosji gaz) i znaczny spadek konkurencyjności wobec państw ościennych takich jak Niemcy, ale też państw, które nie ratyfikowały samego protokołu - Indii, Chin czy Stanów Zjednoczonych Ameryki. I o to właśnie, a nie o żadne "ratowanie klimatu" w tej całej zabawie chodzi - to jest wojna gospodarcza, wojna o dominację ekonomiczną.

Prezydent Andrzej Duda podejmując decyzję pokazał, że zna reguły tej wojny i ma zamiar działać w interesie Polski a nie na zlecenie ponadnarodowych lobbystów kryjących się za ekologicznymi hasełkami, którzy działają w imieniu wielkich korporacji i państw chcących zablokować rozwój słabszych narodów. 
------
Nowość w Pałacu: Prezydent działa w polskim interesie Polecam książkę:
 Rafał Ziemkiewicz "Pycha i Upadek"
 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Zapraszam do księgarni
Klub Książki Tolle.pl

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @JULIAN ARDEN A o to proszę pytać niejakiego Parafianowicza, który do Pana Tiktaka...
  • @NOO To wszystko prawda, ją jednak piszę o elektoratach i programach a nie faktycznych...
  • @POLSKIEDROGI Za to kwota wolna od podatku jest jeszcze wyższa, co oznacza, że do oddania...

Tematy w dziale