9 obserwujących
278 notek
100k odsłon
  182   0

I my mamy swoich od "a-woman" czyli Polak potrafi.

Właśnie doczytałem, że "Fundacja ClientEarth Prawnicy dla Ziemi zaapelowała do do producentów i dystrybutorów węgla o zaprzestanie stosowania nazwy "ekogroszek". Produkt ten nie jest ekologiczny i używanie tej nazwy jest świadomym wprowadzaniem konsumentów w błąd. "

Szanowni Państwo o z fundacji , myślałem , że zakończenie modlitwy słowy "amen and awoman" to największa głupota jaką można zrobić na polu językowym w 2021. Ale Państwo właśnie przebili chyba ten sufit. Słowo eko w zbitce z groszek , mówiło o ekonomii użytkowania tego rozwiązania w kotłach na paliwo stałe. Oszczędzało ono czas właścicieli , a poprzez zastosowanie automatycznych podajników także i pieniądze, bo dom się nie ochładzał, to znów nie ogrzewał nadmiernie by to ochładzanie skompensować przez akumulację.

Dlatego polecam zabronić słowa ekonomia, jako że ekonomia wielokroć odnosi się do brudnych biznesów, a wielu ludziom to w ogóle kojarzy się tylko z hochsztaplerką. I ekonto również - wiele banków ma je w ofercie. Choć hmmm... to faktycznie rozwiązanie ekologiczne bo w miejsce papieru mamy bity i bajty. No to może ekonto może zostać.

Jeśli jednak uprzecie się na stanowisku, że źródłosłów ma cokolwiek wspólnego z ekologią ( może kiedy wprowadzano ten produkt był on ekologiczniejszy od popularnego wówczas miału) to proszę wnioskować i do BMW o zmianę nazwy, bo jak czytam na przykład: "Inwestycja rzędu nawet miliarda euro, tysiąc miejsc pracy i roczna produkcja nawet 150 tys. samochodów. To najważniejsze dane dotyczące nowej fabryki BMW, która zostanie wybudowana na Węgrzech niedaleko Debrecena.". Postuluję by zmienili ją na Ungarisch Motoren Werke (UMW).

Zaręczam, że dla Janusza i Grażyny, którzy korzystali z najtańszych źródeł ogrzewania, kiedy wprowadzano na rynek ekogroszek ekologia ich ani nie ziębiła , ani nie grzała. I do dzisiaj tak jest , i to właśnie dlatego tak trudno pozbyć się z miast źródeł niskoemisyjnych a nie dlatego, że ktokolwiek , poza rzeczoną fundacją, myśli że ekogroszek jest ekologiczny.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/nieruchomosci/news-ekogroszek-nie-jest-produktem-ekologicznym,nId,4982182#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale