Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
65 obserwujących
450 notek
1087k odsłon
3511 odsłon

Satyra w rozumieniu speców z ZDF i ARD

Kadr z filmu ARD. Na którym udający lekarza przedstawia starszego człowieka do likwidacji przez wirusa.
Kadr z filmu ARD. Na którym udający lekarza przedstawia starszego człowieka do likwidacji przez wirusa.
Wykop Skomentuj91


Jeszcze nie ucichła burza po nagraniu przez dziecięcy chór piosenki o babci "ekologicznej świni" rozjeżdżającej swoi Suvem starców na chodnikach, a lewicowo- ekologiczni aktywiści w państwowej telewizji niemieckiej, jaką jest ARD i ZDF, popisali się czymś tak obrzydliwym, że trudno mi to pojąć i opisać.

Nagrano filmik, w którym przemądrzały „wykładowca” przedstawia nowego wirusa jak zbawcę planety i zabójcę szkodliwych dla planety starszych ludzi w wieku powyżej 65 lat. Co więcej cieszy się on z tego, że nurkująca gospodarka zmniejszyła emisję zanieczyszczeń do środowiska. Dostało się też Amerykanom, których flaga narodowa została zbezczeszczona, a naród amerykański został przedstawiony, jako przeznaczony do likwidacji przez pożytecznego wirusa, zabijającego ludzi z chorobami układu krążenia i nadwagą. Kiedy mowa o nadwadze pojawia się grubas z amerykańską flagą na głowie.

image

W poprzedniej notce na temat wybryków telewizji WDR2 napisałem, że to skandaliczne zachowanie jako żywo przypominające nazistowską propagandę na poziomie „Der Stürmera” organu nazistowskiej partii, wydawanego w latach 1923 - 1945.

 https://www.salon24.pl/u/alpejski/1008954,poczulem-sie-jak-wazny-czlowiek-o-powrocie-nazistowskiej-propagandy-slow-kilka

Aktor, który w tym filmiku jest narratorem, pozwala sobie na powiedzenie, że na szczęście wirus sprawiedliwy, bo oszczędza ludzi młodych, którzy będą budować nowe społeczeństwo, a dotyka starszych, czyli „generację 65 pięć lat plus” odpowiedzialną za zniszczenie planety. Zdaniem narratora wirus to odpowiedź na "turbo kapitalizm", a załamanie gospodarcze to najlepsze co mogło spotkać naszą planetę.

Mniej ludzi na świecie, zdaniem moderatora występującego na tle tęczy, to mniej głodu, mniej wojen, i mniej powodów do ucieczki - w rozumieniu obecnej fali migrantów.

image

Po poprzednich wybrykach WDR2 podpisałem petycję protestacyjną do Bundestagu w sprawie koniczności ukarania twórców tamtego klipu. Nic się nie wydarzyło, a jedynie podniesiono obowiązkowe opłaty za tzw RTV. Z obowiązkowego abonamentu utrzymywane są telewizje ZDF, ARD, SWR i WDR, a ich szefowie zarabiają bajońskie sumy nawet w porównaniu z wypłatą Kanclerz Niemiec!

Jak widać to zgubny system, który prowadzi do głębokiej deprawacji ich kadry. Co gorsza nie widać drogi do uzdrowienia tej stajni Augiasza i oazy tuczącej ludzi tak bezczelnych, że to zapiera dech. Wszystko odbywa się w czasie, w którym media donoszą o ludziach umierających w polowych szpitalach lub halach fabrycznych zamienionych na szpitale we Włoszech.

Nie jest to pierwszy medialny wybryk obrońców planety.

W ostatnim programie ZDF Maybrit Illner, zaproszona do rozmowy świeżo upieczona stypendystka Fundacji Narodu Niemieckiego, pani filozof Svenja Flaßpöhler, która jest znana z doktoratu na temat – uwaga, uwaga - pornografii, pozwoliła sobie przyprawić widzów i uczestników dyskusji o bicie serca, kiedy wygadywała pochwały z powodu zmniejszenia produkcji i zanieczyszczenia środowiska w wyniku pandemii wirusa.

Na miejscu służ specjalnych na całym świecie zbadałbym, po takich wypowiedziach i filmikach, potencjalne związki lewicowej ekologii z pojawieniem się wirusa. Choćby dla samego powstrzymania takich prowokacji, jak te wyżej opisane medialne.

To nie żarty, ruchy ekologiczne pokazują swoje prawdziwie nienawistne wobec życia i człowieka oblicze.ps. Tu link do artykułu w którym klikniecie sobie filmik 

https://www.welt.de/kultur/article206548759/ARD-Satire-Coronavirus-rafft-die-Alten-dahin-Das-ist-nur-gerecht.html


https://www.focus.de/kultur/kino_tv/wirbel-um-video-corona-rafft-die-alten-dahin-das-ist-nur-gerecht-ard-empoert-mit-makaberer-satire_id_11770775.html


Wszystkie ilustracje są zrzutem ekranowym z filmu produkcji ARD i ZDF.

Wykop Skomentuj91
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka