Lodowcowe Pole
Nie czyńcie Prawdy groźną i złowrogą, Ani jej strójcie w hełmy i pancerze, Niech nie przeraża jej postać nikogo
82 obserwujących
538 notek
1332k odsłony
  1391   2

UFO istnieje!

Prekolumbijskie figurki kultury Quimbaya z Muzeum w Bremie.
Prekolumbijskie figurki kultury Quimbaya z Muzeum w Bremie.


Amerykański Senat zobowiązał służby specjalne do ujawnienia akt dotyczących obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających. Jednocześnie Pentagon raz jeszcze potwierdził istnienie tych fenomenów sugerując ich pozaziemskie pochodzenie.

Ujawniono, że obserwacji jest znacznie więcej niż do tej pory ujawniano. Szczególnie cenne są obserwacje i filmy wykonane przez pilotów wojskowych jak i cywilnych.

Doniesienia o obserwacji UFO zasypywały alianckie służby wywiadu już podczas II wojny światowej. Do dziś wiele z nich nigdy nie zostało wyjaśnionych i opisy spotkanych fenomenów w żadnym razie nie pasują do żadnych z najtajniejszych wtedy broni niemieckich.

Ziemia w kosmosie jest od  120 lat  bardzo hałaśliwa. W 1901 roku dzięki geniuszowi Marconiego uruchomiono pierwsze transatlantyckie połączenie telegraficzne przy pomoc fal radiowych. Od lat dwudziestych emitujemy regularne audycje radiowe. Do tego doszły sygnały radarowe, sygnał telewizyjny i wiele innych jak choćby sieci łączności.

Ziemia nie wykorzystała okazji, aby siedzieć cicho – że tak nawiążę do wypowiedzi pewnego francuskiego prezydenta – i jakby nie było już wystarczającą niebezpiecznie, przy pomocy radioteleskopu w Arecibo wysłała w stronę gromady M13 oddalonej od Ziemi o 25000 lat świetlnych sygnał, w którym zakodowano podstawowe informacje na temat naszej wiedzy i położenia, co wydaje się głupotą na kosmiczną niestety skalę.

Problem polega na tym, że jeśli ktoś do nas przyleci zachęcony hałasem, jaki tworzymy, to ten ktoś będzie posiadać technologię, która nam będzie wydawać się magią. Czy takie spotkania będą dla nas bezpieczne? Obawiam się, że we Wszechświecie jest więcej drapieżników niż podobnych filmowej postaci „ET” botaników.

Gromkie oświadczenia niektórych naukowców – choćby szefa Europejskiej Agencji Kosmicznej, że on nie wierzy w UFO pozaziemskiego pochodzenia, bo my Ziemianie potrzebujemy bardzo długiego czasu, aby dolecieć do najbliższej nam gwiazdy – budzą uśmiech politowania.

Czego dowiemy się za 6 miesięcy? Na odpowiedź wypada nam poczekać cierpliwie, bo tyle czasu otrzymały służby USA na otwarcie archiwów.
ps. Tu znakomita płyta z muzyką Johana Tronestama "Roswell". Posłuchajcie koniecznie!


A tu link do mojej notki:

Czy UFO zaobserwowane nad Pacyfikiem to statki obcej cywilizacji?

Lubię to! Skomentuj79 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości