Andrzej S. Tarnowski Andrzej S. Tarnowski
366
BLOG

DignifAI — narzędzie Al, które ubiera w sieci instagramerki. Ciekawa inicjatywa 4chan

Andrzej S. Tarnowski Andrzej S. Tarnowski Internet Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Na Instagramie mającym 2 miliardy aktywnych kont coraz częściej można ujrzeć zdjęcia roznegliżowanych kobiet. Oprócz skąpego ubioru — są one na nich przeważnie „przyozdobione” niepotrzebnymi operacjami plastycznymi i „tonami” makijażu. Zabiegami tymi owe kobiety zabijają swoje naturalne piękno. A to ogólnie psuje gusta — zwłaszcza młodych mężczyzn.

Ten zły internetowy trend postanowili w jak największym stopniu ograniczyć użytkownicy serwisu 4chan. Do tego celu obmyślili specjalny generator obrazów oparty na sztucznej inteligencji. Według twórców urządzenie to ma sprawić, iż:

Dzięki mocy sztucznej inteligencji ubierzemy instagramerki, oczyścimy je z tatuaży, uwolnimy je od kolczyków, wydłużymy ich spódnice. Wykorzystamy oburzenie związane z treściami dla dorosłych AI i będziemy prowadzić nieubłaganą wojnę psychologiczną dla własnych celów. Pokażemy im życie, którego nigdy nie będą mieć. Zmusimy je do spojrzenia na obraz prawdziwego piękna odzyskanego z ich własnego, zepsutego oblicza.

Z DignifAl można korzystać od 31 stycznia 2024 roku i za jego pomocą zostało "poprawionych" wiele instagramerek i czasami znanych facetów (np. Elon Musk). Najczęściej zakryto im nieubrane części ciała i zamazano tatuaże (choćby z twarzy). Jak na moje oko postaci te po retuszu narzędziem DignifAl w zdecydowanej ilości przypadków prezentują się lepiej. Jego działanie wywołało też pewną dyskusję w polskim internecie, zwłaszcza na popularnym agregatorze treści - Wykop

Komentarze na temat działania DignifAI, w większości pochwalają pomysł powstania tego narzędzia. Mnie natomiast jeden najbardziej się spodobał, który mówi o tym że — kwintesencja kobiecości tkwi w tym w co jest ubrana..., (albowiem) małe osłaniające elementy dyskretnie potrafią znacznie więcej zrobić niż w pół naga laska. Dlatego też nachalnie roznegliżowane i „sztuczne” instagramerki zaburzają ten obraz i każda forma walki z ich często monetyzowanym lansowaniem jest godna pochwały, tym bardziej że proceder ten występuje również w innych mediach społecznościowych. Oby więc działanie DignifAl na długi czas było wykorzystane w jak najlepszym celu. A Wy co sądzicie o formie jego działania?

Twórca artykułów i biografii: https://linktr.ee/andrzejtarnowski

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie