20 obserwujących
867 notek
1371k odsłon
522 odsłony

Oni nie są tu żeby pisać nie są żeby czytać są żeby robić bagno, patrz pod notką Wiesławy

Wykop Skomentuj26

image


 Redakcjo Salonu, Pani Bogno Janke, widzicie to i nie grzmicie! To co wyprawiacie to się nazywa grzech zaniechania. Coraz bardziej zniechęcacie wartościowych blogerów do umieszczania tu swych opracowań, bo po co wysilać się intelektualnie, aby potem naparzać się pod swoją notką z troglodytami umysłowymi, czy udającymi ich, trollami. 

Na stronie Głównej wisi notka "wiesławy": „Afera maseczkowa” wywołująca nerwicę. Autorka znana z rzetelności i skrupulatności także tym razem dokonała tytanicznej pracy podpierając się odpowiednimi przepisami, zasadami, normami, metodologią i stosowaną praktyką, aby przedstawić w prawdziwym świetle sprawę, którą od kilku dni żyje Gazeta Wyborcza i środowiska opozycyjne, nazywając ją trywialnie "aferą maseczkową", która rzekomo uderza bezpośrednio w najwyżej notowanego ostatnio przez Polaków ministra, profesora Łukasza Szumowskiego.

Co z tego, że autorka się napracowała, co z tego, że wyszperała w źródłach i przytoczyła odpowiednie przepisy i zasady dotyczące opisywanego zagadnienia skoro pod swoją notką musi użerać się z osobnikami, którzy sprawiają wrażenie, jakby poza tytułem nic więcej nie przeczytali, ale mają za to nieodpartą potrzebę zanegowania całego jej tekstu. Swoją drogą zazdroszczę jej cierpliwości, bo większość z interlokutorów kwalifikuje się do natychmiastowego zablokowania.

Można zapytać skąd to nagłe zjawisko, taki gwałtowny wysyp osób niekumatych, czy złośliwych z natury? A może to nie przypadek? Apelujemy bezskutecznie na Salonie od jakiegoś czasu, aby ukrócić tzw. proceder łapkowy, czyli uszczelnić system ocen komentarzy. Okazuje się, że może on być też przydatny, ponieważ w dużej większości działa jednostronnie, co może sugerować, że jest inicjowany przez farmy trolli związane z opozycją, która w normalnej konfrontacji nie ma szans wygrać zniżając się do nieczystych zagrań.

Wykorzystałem to zjawisko sprawdzając nicki z wyjatkowo dużą ilością pozytywnych ocen. Co ciekawe autorka za swe merytoryczne wpisy ma pod notką zdecydowaną przewagę negatywów. Wśród jej oponentów szczycących się dużą ilością plusów większość, to osoby, które nic tu jeszcze poza komentarzami nie napisały. Może zdarzyć się oczywiście osoba, która nie lubi pisać dłuższych notek i zarejestrowała się tu, aby tylko komentować, ale żeby autorkę zaatakowało nagle kilkanaście takich osób, to już nie jest chyba przypadek? 

Żeby nie być gołosłownym przytaczam 15 takich osób spod notki Pani Wiesławy. Są to najczęściej świeże nabytki o mocno sprecyzowanych anty pisowskich poglądach i często ostrym języku/piórze. Rzadko odnoszą się do meritum i faktów, częściej starają się "odwrócić kota ogonem", lub przywalić adwersarzom. W pewnym okresie "dyskusja" przebiegała już wyłącznie tylko miedzy nimi, gdzie utwierdzali się wzajemnie w "racjach".

Oto moi "bochaterowie":

sekretarz KC PiS                                       

gel                                                         

Hszonszcz                                              

Felski                                                     

Słowniczek

bezretuszu

Paschalis

iq-ok

fere

rajder123

bezretuszu

uzek r

marek1111

Gruby

jan mucharski

Może powinniśmy wymieniać się takimi listami, lub je upubliczniać, skoro Redakcja nie chce nam pomóc i w ramach samopomocy blokować dostęp do swoich blogów dla tych ewidentnych oszustów, co powinno zniechęcić ich do dalszej takiej działalności? Można dyskutować, można wymieniać się poglądami, można się z czymś nie zgadzać, ale musi to być oparte na racjonalnych przesłankach, a nie na zasadzie upierdliwego przekomarzania, albo wklejania tych samych maksym i fałszywych wrzutek.

Wykop Skomentuj26
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale