20 obserwujących
873 notki
1383k odsłony
2165 odsłon

Dulkiewicz próbuje sięgnąć Gwiazd

Wykop Skomentuj49

image

Dulkiewicz próbuje sięgnąć Gwiazd, tych Gwiazd.


Minęło nieco ponad pół roku od tragicznej śmierci poprzedniego, kontrowersyjnego, prezydenta Gdańska, a jego następczyni Aleksandra Dulkiewicz zdaje się, że już przerosła mistrza. Stała się z własnej woli chuliganem politycznym. Wszczyna sama kontrowersyjne sytuacje, prowokuje, jątrzy, aby później występować w roli ofiary. W żenujący sposób próbowała publicznie zaatakować premiera przebywającego z wizytą w Gdańsku, pisze listy "otwarte" do prezydenta, zaczepia czołowych polityków PiS. Ktoś tej biednej kobiecie wmówił, że w ten sposób może stać się znaczącym politykiem i być może zawalczyć nawet  o prezydenturę Polski. Efekty jej działań są coraz bardziej żałosne i budzące niesmak.


Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz złożyła właśnie na policji zawiadomienie dotyczące wypowiedzi byłego opozycjonisty Andrzeja Gwiazdy. Przed kilkoma dniami, w wywiadzie dla Radia Wnet Gwiazda zarzucał aktualnym władzom Gdańska, że "odwołują się do tradycji nazistów". Poproszony w dalszej części rozmowy o komentarz do gróźb kierowanych pod adresem prezydent Gdańska Gwiazda powiedział: "Jeżeli prokuratura czy policja prowadzi jakieś dochodzenie, to znaczy, że ma jakieś powody. Natomiast wydaję mi się, że przy takim zachowaniu (prezydent Gdańska - PAP) nie należy się dziwić, że takie groźby wystąpiły. Przecież ludziom się wątroba przewraca, jak słuchają i patrzą na to, co się dzieje".


Warto przypomnieć tu niedawne zapowiedzi na gdańskie obchody 80 rocznicy wybuchu II WŚ i zapowiadany w związku z tym przez władze miasta "radosny pochód". W ramach "świętowania" zaplanowano również koncert i tańce. Jednym z zapowiadanych  organizatorów radosnego Marszu Życia z okazji wybuchu II Wojny Światowej jest Andrzej Gąsiorowski, który ma przewodzić Izraelczykom. Tak ten właśnie Gąsiorowski od Art-B. Jego przestępstwa się przedawniły i może swobodnie jeździć do Polski. (Andrzej Gąsiorowski był przez 25 lat poszukiwany przez Interpol w związku ze sprawą Art-B. Sprawa została ostatecznie umorzona w 2016 z powodu przedawnienia. W 1991 wyjechał do Izraela, gdzie otrzymał obywatelstwo. Izrael mimo starań Polski nigdy nie wyraził zgody na jego ekstradycję.  ) Pani prezydent można tylko pogratulować doborowej kompanii w "świętowaniu".


Ciekaw jestem, jak prezydenturę Dulkiwicz oceniają Gdańszczanie i czy same pieniactwo, oraz polityczne awantury znajdą uznanie w ich oczach? Wydaje się, że knucie i kolejne intrygi zajmują tej kobiecie cały urzędowy czas i na wypełnianie zwykłych obowiązków włodarza dużego miasta niestety w kalendarzu nie ma już miejsca? Jest to kolejny namacalny przykład, że niektórzy zupełnie nie dorośli do stanowiska, które przyszło im piastować. Przykład niespotykanie rażący.

Wykop Skomentuj49
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka