191 obserwujących
228 notek
834k odsłony
2236 odsłon

Prezydent lewituje

Wykop Skomentuj108

Prezydent Andrzej Duda coraz bardziej przypomina ćmę lecącą ku zapalonej świecy. Uratować go może już tylko prezes Kaczyński, wciąż jak się zdaje kontrolujący pisowską większość w Senacie, zwłaszcza odkąd po wpadce z senatorem Kogutem zlikwidowano tam tajne głosowania. Jeżeli jednak PJK zdecyduje się - oczywiście nie za darmo - zapewnić senackie poparcie dla prezydenckiego referendum, to PiS może również ucierpieć na wizerunkowej klęsce, jaką z podziwu godnym uporem szykuje sobie PAD. Jeśli bowiem uda mu się dopiąć swego i 10-11 listopada t.r. odbędzie się drugie w dziejach Polski dwudniowe referendum, to przez resztę kadencji prezydent będzie się musiał tłumaczyć dlaczego kosztem ok. 170 mln złotych publicznych pieniędzy zafundował sobie badanie poglądów konstytucyjnych najpewniej kilkuprocentowej i w dodatku mocno niereprezentatywnej grupy wyborców.

W obecnej sytuacji politycznej, w referendum wezmą bowiem udział głównie zwolennicy Ruchu Kukiza, który jako jedyny popiera utopię referendalną prezydenta, mającą nam wypełnić dziurę po blisko trzydziestu latach w dużym stopniu straconych dla budowy tego, co się mądrze nazywa społeczeństwem obywatelskim.

Mam nadzieję, że w otoczeniu PAD są jeszcze jacyś rozsądni ludzie, zdolni do tego aby go przekonać, że za jedną setną kwoty, którą zamierza wyrzucić w błoto, mocno przy tym obciążając swoją pozycję, można przeprowadzić naprawdę solidne badania socjologiczne poglądów Polaków w 15 kwestiach, o które chce nas pytać w referendum. W dodatku próba będzie reprezentatywna, a wyniki bardziej pogłębione. Wystarczy tylko przestać lewitować, jak niegdyś jego poprzednik i wrócić na (polityczną) Ziemię.

Wykop Skomentuj108
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka