13 obserwujących
58 notek
101k odsłon
  1076   0

Oświadczenie ws. wizyty Eriki Steinbach w Polsce

W związku z zapowiedzianym przyjazdem szefowej tzw. Związku Wypędzonych Eriki Steinbach, oświadczamy, że wizytę tę traktujemy w kategoriach prowokacji mającej na celu pogorszenie relacji polsko-niemieckich.

Właśnie dzięki tego typu działaniom i zaognianiu relacji na linii Warszawa-Berlin,  Erika Steinbach zaistniała i osiągnęła tak wysoką i wpływową pozycję na niemieckiej scenie politycznej.

Chcielibyśmy podkreślić, że deklaracje Eriki Steinbach, co do motywów jej wizyty należy uznać za nieszczere i w wielu momentach sprzeczne.

Należy przypomnieć, że p. Steinbach w swych wypowiedziach wielokrotnie relatywizowała winę Niemiec, a Polskę i Polaków obarczała współodpowiedzialnością za tzw. "wypędzenia". Również czołowi działacze tego związku, bliscy współpracownicy p. Steinbach, wielokrotnie wypowiadali się na temat Polski, bez żadnego związku z faktami historycznymi, w sposób budzący sprzeciw i oburzenie nie tylko w Polsce, ale i również w samych Niemczech.


Erika Steinbach decydując się na przyjazd do Polski liczy na ostre reakcje ze strony polskich polityków, organizacji patriotycznych oraz instytucji kościelnych. Dzięki temu, w świetle fleszy będzie mogła odgrywać rolę ofiary, będąc w rzeczywistości prowokatorką ewentualnych zajść związanych z jej wizytą.


Wobec powyższego apelujemy o prosimy media, polityków i organizacje patriotyczne o zignorowanie wizyty szefowej tzw. Związku Wypędzonych i nie wpisywanie się w zakreślony przez nią prowokacyjny scenariusz tej podróży.

Szczególną prośbę kierujemy do polskich dziennikarzy: Bez kamer i mikrofonów tej wizyty nie będzie!

 

Powiernictwo Polskie

 

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale