Układ otwarty
Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro" Życie jest religią.
183 obserwujących
1380 notek
3333k odsłony
4627 odsłon

Wiktor Grebennikow - latający entomolog

Wykop Skomentuj111

 

W sieci dostępna jest książką Grebennikowa „Mój świat” - patrz komentarze pod poprzednią notką. Opisuje w niej swoje przygody z owadami. No, nie tylko to. Wspomina o zsyłce do obozu na Syberii. Nie pisze za co został zesłany. Pisze gdzie indziej (w „Moje uniwersytety”) – za sfałszowanie, w roku 1947, kilku talonów na chleb. Najpierw miał być rozstrzelany, potem skazany na 25 lat robót, zamieniono na 20 lat. Potem, po śmierci Stalina, przyszła amnestia.
 
W rozdziale V książki „Mój świat” Grebennikow opisuje dwa zjawiska – nie jest przy tym jasne czy są związane ze sobą czy nie. Po pierwsze – efekty działania struktur porowatych – głównie na człowieka i na niektóre procesy nieodwracalne. Po drugie – efekty przezwyciężania pola grawitacyjnego. To drugie tylko po łebkach. To pierwsze z rysunkami i z objaśnieniami jak samemu się tym bawić.
 
Z przezwyciężaniem pola grawitacyjnego (antygrawitacyjne efekty chitynowych struktur owadzich) Grebennikov stał się sławny na całym świecie. Porównuje się go z Reichem, Staubergerem, przypina się do tego „pola torsyjne” Shipova. To ostatnie może świadczyć o tym, że coś w tych odkryciach Grebennikowa może być ciekawego, bo po co by inaczej wprowadzać ludzi błąd, wpuszczać w maliny z „polami torsyjnymi”.
 
 
grebennikov platform
Latająca platforma Grebennikowa - bajka? Ale w jakim celu?
 
Więc tak sobie myślę, że trochę się tym Grebennikowem w moich notkach zajmę dokładniej. Bo owady to naprawdę ciekawe stworzenia a struktury porowate (takie z "wnękami") mają coś z przestrzennej  fraktalności. Na mnie niektóre fraktale działają doprawdy dziwnie. Może zbuduję fraktalne UFO?
Wykop Skomentuj111
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Technologie