Układ otwarty
Ucz się tak, jakbyś miał żyć wiecznie, żyj tak jakbyś miał umrzeć jutro" Życie jest religią.
192 obserwujących
1471 notek
3477k odsłon
  867   0

Parapsychologia 2019 w Paryżu

Remote viewing
Remote viewing

Skończył się 62 Zjazd Stowarzyszenia Parapsychologów w Paryżu.  Trwał trzy dni. Wykłady od 9-tej rano do 7-ej wieczorem, lub i dłużej. Byłem niemal na wszystkich. Parę opuściłem, bo w tym czasie gorąco dyskutowałem poza salą. Na konferencję pojechałem by powędkować. Mój własny wykład traktowałem jako zarzucenie wędki z przynętą. Potem patrzyłem jakie ryby się na przynętę złapią. Z połowu jestem zadowolony. Zaprzyjaźniłem się z kilkoma fizykami, którzy po moim wykładzie podchodzili do mnie z takimi czy innymi uwagami, po czym zwykle zaczynała się dłuższa dyskusja, wymiana adresów itd.

Widok z okna (się nie otwierało) na 17-tym pietrze hotelu Marriott na Paryż był niezbyt podniecający:

image

Z nowych znajomych może najbliższy mi tematyką zainteresowań był ten:

image

Najdłużej gadaliśmy. W drugiej kolejności był Bernard Carr z Queen Mary College, uczeń Hawkinga:

image

Pisałem o nim w notce Życie we Wszechświecie - dlaczego? Może wykroi się z tego jakaś wspólpraca. Z taką nadzieją się rozstawaliśmy.

Był jeszczeHartmut grote, spec od wykrywania fal grawitacyjnych:

image

Tworzy nowe metody znajdowania korelacji między psychiką i światem fizycznym. Ma nadzieję, że metody rozpracowane dla wykrywania fal grawitacyjnych znajdą zastosowanie w parapsychologii.

Gdy sala była pełna, było około 100 osób.

image

Dziwaków się nie widywało. Wszyscy, no, prawie wszyscy, zachowywali się normalnie.

Jak zwykle na konferemcjach bywa, słuchało wykładów około 50% sali, reszta zajęta była gapieniem się na ekrany swoich smatfonów i przygotowywaniem własnych wykładów, jak na obrazku w czołówce notki.

Był też długi wykład, na zaproszenie organizatorów,  fizyko-filozofa Antoine Suarez, po bankiecie.

image

Na bankiet nie poszedłem, z długiego wykładu Suareza uciekłem po połowie. Podobno na końcu tego wykładu byłem nawet cytowany i ludzie się rozglądali gdzie jestem, a mnie nie było.

A najbardziej się cieszę, że było o Poltergeistach:

image

Mówił o nich m.in. Walter von Locadou. O jego Uogólnionej Teorii Kwantów w zastosowaniu do parapsychologii przegadaliśmy jeden cały lunch. Było jeszcze parę innych nowych znajomości, ale o tych innym razem.

W sumie wesoło było. Warto było przecierpieć dwa dni w drodze i trzy na raczej nudnych wykładach. Ryby się załapały, i to najważniejsze.

P.S. Przed konferencją były Warsztaty. Nie byłem na nich. Za to był Sheldrake. Jak mi powiedziano nic nowego Sheldrake tam nie powiedział.

PS2. Po moim wykładzie w piątek, w czasie przerwy obiadowej z sali konferencyjnej skradziono dwie drogie nagrywające kamery i laptop. "Remote viewing" nie pomogło, złodziei nie wykryto. Nagranie z moim wykładem przepadło. Duch.Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie