26 obserwujących
345 notek
449k odsłon
2644 odsłony

Enewement Rafała Kazimierza Trzaskowskiego. Nowa ,,solidarność"

Fot. screenshot (YT)
Fot. screenshot (YT)
Wykop Skomentuj110

Łatwo domyślić się kim są przeciwnicy Rafała Trzaskowskiego, który odwołuje się do... wolności, różnorodności i tolerancji. Równie oczywiste jest to, kim są jego nowi zwolennicy. Na pewno mają bardzo krótka pamięć, skoro głosują z pokoleniami utrwalaczy minionego systemu, lewakami spod tęczowych konstrukcji i beneficjentami złodziejskiej reprywatyzacji w stolicy.

Doskonale wiadomo jakiej wolności zwolennikiem jest Trzaskowski, gdy przypomnimy sobie rozmaite policyjne akcje rządu PO skierowane przeciw drobnym przedsiębiorcom handlującym pod Pałacem Kultury i Nauki, gdańskim stoczniowcom*, górnikom w Jastrzębiu Zdroju, a także młodzieży uczestniczącej w Marszach Niepodległości. Kontrkandydat Andrzeja  Dudy rzekomo opowiada się za różnorodnością reprezentując walec kulturowy niszczący w Europie cywilizacyjne odrębności. Tolerancja w jego wydaniu oraz jego zwolenników dotyczy jedynie mniejszości, którą  większość, składająca się z normalnych rodzin ma obowiązek nie tyle tolerować (akceptować), co afirmować.

Przejawem tej tolerancji są dziś katedry płonące we Francji.

Nie trudno zrozumieć dlaczego słowa Trzaskowskiego trafiają na najbardziej podatny grunt w grupie najmłodszych wyborców. Adresowane są przede wszystkim do ludzi mających bardzo blade pojęcie o środowisku i świecie, którego przedstawicielem jest zwykły figurant i wodolejca. Miraż wolności i postępu chętnie podchwytują niektórzy blogerzy, także na tym portalu, zapominając że większość z nas doskonale wie, co się kryje za owym ,,postępem i wolnością" - miliony emigrantów, drenaż rynku pracy z ludzi bardzo dobrze wykształconych oraz praca za grosze. Także metodyczna grabież państwa ze środków stanowiących zabezpieczenie na przyszłość w postaci emerytur i rent.

Trzaskowski, to tak naprawdę symbol porządku opartego na destrukcyjnych zależnościach - głównie od światowej finansjery, posługującej się dla własnych celów inżynierią społeczną. Kryptototalista, bliski przejścia wielokroć - podczas swoich wieców -  do wrzasku w brzmieniu znanym Polakom sprzed ponad ośmiu dekad. Nieraz też odniosłem wrażenie, że tak naprawdę to w największej pogardzie ma on własnych słuchaczy.

,,Pocałujcie mnie, głupie palanty w cztery litery i tak wiem, że nawet gdybym mówił tu ba ba ba ba i lele le, to i tak na mnie oddacie swój głos" - zdawała się mówić cała jego koturnowa postura.

Świat Trzaskowskiego jest światem á rebours, na opak, jawną kpiną z oczywistości (stąd w tytule słowo ,,enewement"), którą symbolizuje pomysł tej politycznej figury w postaci tzw. Nowej Solidarności. Już kilka lat temu przewidywałem, że w ramach zawłaszczania pojęć ofiarą kradzieży stanie się również symbolika Solidarności. Najciekawsze, że Jerzy Janiszewski, twórca znaku graficznego ruchu, będącego ponad politycznymi podziałami, zaangażował się ostatnio właśnie po stronie Trzaskowskiego i wyciera kolejnymi wariacjami tego znaku kąty w swoim umysłowym grajdole.

-----

29 kwietnia 2009 roku. ,,....demonstracja kilkuset stoczniowców rozpoczęła się od spalenia kukły premiera Donalda Tuska. Potem w ruch poszły petardy, zapłonęły opony. Wtedy do akcji wkroczyła policja, która użyła pałek i gazu pieprzowego. W sumie rannych zostało 25 osób, w tym pięciu mundurowych. Tuż obok, w Pałacu Kultury i Nauki, trwał kongres Europejskiej Partii Ludowej". https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/148061,zwiazkowcy-skarza-policje-tusk-jej-broni.html


Wykop Skomentuj110
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka