13 obserwujących
260 notek
139k odsłon
1056 odsłon

Struktura pisowskiego kryształu - czyli sprawa Banasia

Wykop Skomentuj22

co robić, co robić, co robić!!!?


….. a jakby jeszcze tego wszystkiego było mało – by na chwilę powrócić do poprzedniego felietonu – wszystko wskazuje na to, że partii rządzącej na dobre urwał się prezes NIK, Marian Banaś.

Dotychczasowy pupil i protegowany PISu, odkąd został przyłapany na dość smrodliwych kontaktach z krakowskim półświatkiem, a następnie na jaw zaczęły wychodzić, delikatnie mówiąc, rozbieżności między dochodami prezesa NIK, a jego dochodami, gdy do tego doszła coraz bardziej oczywista kreatywna księgowość połączona z optymalizacją podatkową – stosowana bez zahamowań, czy skrupułów przez dopiero co niedawno urzędującego szefa administracji skarbowej i wiceministra/ministra finansów – odtąd ten były zaufany człowiek PISu – zaczął się od swoich mocodawców dystansować.

Sam sobie uznał swoją niezależność za obowiązującą bez ograniczeń, za nic sobie mając sugestie i naciski -

- a to wszystko prowadzi nas do zarysowania dalszego scenariusza zdarzeń na szczytach władzy – scenariusza zakładającego dalsze rozejście się dróg pana Banasia i pana Kaczyńskiego.
To zaś – o ile nie dojdzie do szybkiego znowelizowania prawa tak, by prezesa NIK można było odwołać zwykłą większością – a musiałoby się to stać jeszcze za starego sejmu, bo w nowym PIS utracił kontrolę nad Senatem, co utrudnia operację – to zaś, rozejście się dróg stron, będzie z dużym prawdopodobieństwem skutkować przejściem pana Banasia i kierowanej przez niego struktury kontrolnej na pozycje co najmniej niekontrolowane przez PIS – a niewykluczone, że pozycje PISowi nieprzyjazne.

Co z kolei spowoduje baczniejsze niż do tej pory przyglądanie się partii rządzącej i stosowanym przez nie metodom – i idący za tym bardziej kategoryczny i stanowczy ton pokontrolnych protokołów – i idący za tym prawdopodobny swoisty sojusz NIK z opozycją antypisowską i tą z lewej i tą z prawej strony.

Szalenie ciekawe czasy przed nami – coś mi podpowiada, że PIS co prędzej powinien postawić i poświęcić pomnik tej ciężarnej zakonnicy, co to ją wszyscy na pasach rozjeżdżają….


Dziękuję za uwagę

Wykop Skomentuj22
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka