204 obserwujących
951 notek
2038k odsłon
  871   0

Budowniczy nowej Ziemi

Blogerka " J.a-kobieta"  w  ostatnim  swym   wpisie  niedowierza, by ktos mógł  traktować roboty jako osoby,  lub  podobne do  osób  i  nazwać je  "osobami  elektronicznymi".W  komentarzu pod jej  wpisem , bloger  Osassuna  uspakaja  ją sugerując ,że to tylko "teoretycznie".

Tymczasem stan  faktyczny  wygląda tak.

Degradacja człowieka i kompletne zafałszowanie pojęcia”osoba ” nastąpiło w czerwcu 2o16 roku, kiedy lewactwo brukselskie przemyciło w projekcie przepisów o automatyzacji procesów przemysłowych , ideę uznania robota za „osobę elektroniczną”,której przysługują te same prawa , co osobie ludzkiej.

W połowie stycznia 2017 roku Parlament Europejski zatwierdził zestaw przepisów dotyczący min. praw robotów na terenie krajów wspólnoty. Jego założenia, to( między innymi) :objęcie maszyn systemem opieki, ubezpieczeń i sądownictwa.Można powyższą filozofię robotów skwitować wzruszeniem ramion, lub wręcz ostrą drwiną ,lecz lewactwo światowe jest obojętne wobec takich reakcji i swój marsz w kierunku zagłady gatunku ludzkiego -  kontynuuje.Oczywiście ,  nie całego  gatunku,tylko  jego większej  części o  wartości  niższej  od  wartości   AI. 

Oto  31 stycznia 2017 roku w miejscowosci Hasselt w Belgii ,w urzędzie stanu cywilnego, pierwsze "dziecko"- robot dostało akt urodzenia , nazwisko : Fran Pepper,oraz obywatelstwo i płeć- żeńska. Jego zarejestrowani rodzice, to naukowcy : Astrid Hannes, oraz Francis Fox, pracujący na uniwersytecie PXL w Limburgii.Mamy więc pewien ciąg idei epoki Oświecenia i Neo-Oświecenia :

człowiek--> zwierzę,

człowiek--> maszyna, oraz

 maszyna--> osoba ludzka

Jeśli robot [ AI- Artifical Inteligency] może być osobą,to co zrobić z osobami?Z gatunkiem ludzkim?Otwiera się przestrzeń rozlicznych, możliwych działań dla  psychopatów  mieniących  się  liberalnymi  demokratami ,a  dawnej  bolszewicy  lub faszyści.

Podjęta przez Unię Europejską próbę prawnego zrównania człowieka z robotem/maszyną, jest pierwszym ujawnieniem globalnego projektu podziału Ziemian na:

- nieliczną grupę superludzi ( bogatych materialnie ,  kreatywnych,niezależnych od jakiejkolwiek tradycji, kultury,religii etnosu) , oraz

-bardzo liczną grupę pozostałych ludzi- mieszkańców Ziemi ,bez znaczenia dla rowoju cywilizacjii.

Przykłady  tego podziału  można zaczerpnąć  z  dowolnego  miejsca na  Ziemi.Na  przykład w  Polsce: kasty bogatych  i  uprzywilejowanych  członków  tajnej  policji politycznej,kasty sędziów , kasty  urzędników   administracji  państwowej -wszyscy skorumpowani,okradający  dochód  narodowyi obdarzeni  nietykalnością prawną-  właściciele kraju  i    społeczeństwa. 

O tym podziale pisze w ostatniej swojej książce Yuval Noah Harari[1] izraelski historyk , namiętny ateista i gorliwy wyznawca kultu produktów technologii, czyli neopoganin.

Właśnie ta najliczniejsza, druga grupa ludzi[ niewolników-nędzarzy ,którzy  są  własnością panów  właścicieli] ma być zastąpiona przez "osoby elektroniczne" i dlatego tym robotom nadano prawa człowieka, by ludzie oswoili się z ideą, że ewolucja homo sapiens polega na zastąpieniu jego- sztuczną inteligencją ( Artifical Inteligency- AI).

Pracować będą wyłącznie "osoby elektroniczne", a ludzie będą żyć w prawdziwie rajskim świecie.Gwarancją zaistnienia tego raju, jest poprzedzający globalny eksperyment zawładnięcia przez internet/sieć umysłów ludzi tej drugiej grupy,w takim stopniu, by stracili indywidualność,osobowość, stając się implantami sieci.

Zdaniem ideologów i propagatorów tego eksperymentu, już są jego owoce w skali masowej: sieć już przejęła świadomość jednostek i ludzie myślą siecią. Człowiek nie ma już indywidualnych właściwości świadomości ,świadomość ludzka została rozproszona w przestrzeni poza-osobowej.Rzeczy stały się pseudo-ludźmi, a ludzie-pseudo rzeczami.

Tymczasem rzeczy nie mogą się stać osobami , a osoby rzeczami ,gdyż osoba jest transcendensem , a rzecz nie jest transcendensem.Być transcendentnym, znaczy wykraczać poza siebie,przekraczać granice ontyczne swej natury,”widzieć” siebie z zewnątrz, czyli mieć samo-świadomość. Rzeczy[ oraz zwierzęta i rośliny] nie transcendentują.Psychologia analityczna C.Junga operuje pojęciem „Jaźni” jako źródłem transcendencji osoby, oraz procesów świadomych i nieświadomych w człowieku[2].

Personalizm chrześcijański widzi w Jaźni boskiego Ducha i w tym systemie filozofii człowieka, człowiek ma potrójną ontologię[3] :fizyczną,materialną[ gr. hylos],  psychiczną, intelektualno-emocjonalną[ gr.psyche], oraz  duchową [ gr. pneumo].Ideolodzy i neopoganie współcześni ,wyznawcy ateizmu i kultu technologii mają fałszywe pojęcie człowieka,ignorują współczesną antropologię filozoficzną i stąd jest ich naiwna wiara ,że uda im się zastąpić homo sapiens przez AI, czyli sztuczną inteligencję.

Narazie karmią się złudzeniem, że współczesny człowiek, tak jak jego wzorzec w mass mediach i w sieci, już stracił transcendentną godność osoby i nie będzie przeszkodą w realizacji ich wizji barbarzyńskiego ładu na  planecie Ziemia.


Literatura

[1]Y.N.Harari, Homo Deus, wyd. Harvill Secker, 2016

[2]E.Stein,Byt  skończony a  byt  wieczny, wyd,W drodze,Poznań,1995

[3] K.Wojtyła, Osoba i czyn, PTT,Kraków,1985Lubię to! Skomentuj35 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie