Blog
autodafe
Eine
Eine Fizyk
183 obserwujących 856 notek 1749072 odsłony
Eine, 4 października 2018 r.

Z gęby robić cholewę

765 26 1 A A A

Prezes partii zaraz po objęciu przez nią rządów z woli społeczeństwa,oznajmił krótko a dobitnie, że Częstochowa z powrotem będzie miastem wojewódzkim.

Widocznie dostrzegł skandaliczne kuriozum w wymiarze kontynentu europejskiego w fakcie , że ponad 230-tysięczne miasto z politechniką, uniwersytetem, seminarium duchownym ,filharmonią,teatrem.wyższymi szkołami zawodowymi, oraz świętym miejscem kultu maryjnego w skali światowej , jest tylko centrum peryferyjnego powiatu.

Niestety,kilka miesięcy później, rzeczniczka partii ogłosiła tę obietnicę za niemożliwą do realizacji w najbliższym czasie.Obiecanki-cacanki to widocznie ulubiony styl propagandy partii rządzącej , gdyż niespełna rok później pojawiła się wiadomość, że Koszalin [ok.100 tysięcy mieszkańców) będzie centrum nowego województwa.Tę wiadomość mieszkańcy Koszalina skwitowali milczeniem,którego tresć może być tak czytana: "pożyjemy-zobaczymy".

Tymczasem już casus Częstochowy prowokuje do pytania: a gdzie były i są w tym zdegradowanym mieście, elity społeczne,kulturowe,naukowe, kościelne ?Dlaczego nie podejmują działań prowadzących do podwyzszenia rangi administracyjnej miasta?Dlaczego rządzą nimi apatia,bierność i beznadzieja? Dlaczego akceptują prezydenta miasta , który de facto nic nie uczynił,  by parlament podjął  odpowiednią uchwałę o reaktywacji województwa częstochowskiego?

W krajowej przestrzeni medialnej miasto to,  praktycznie nie istnieje, nie ma jego wizerunku, image'a i za ten stan rzeczy prawdopodobnie są odpowiedzialne jego elity. Nie ma własnej lokalnej stacji telewizyjnej,radiowej(a Radomsko ma kanał TV), lokalna prasa nie dochodzi do poziomu powiatowej. Święta ikona jasnogórska ma wymiar światowy, toteż szkoda, że Ojcowie Paulini nie wywierali nacisku na krajowych decydentów, w sprawie otwarcia portu lotniczego.

By powstało województwo częstochowskie, muszą tego pragnąć sprawczo, elity społeczne,kulturalne,naukowe i kościelne Częstochowy.

Opublikowano: 04.10.2018 22:25.
Autor: Eine
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • @Kleofas Logic ,  0.12.2018 14:09 "Rozumiem, że tego rodzaju pogląd jest "nieuctwem"." E:...
  • @Kleofas Logic ,10.12.2018 11:39 Astrofizyk,noblista   amerykański,  Chandrasekhar...
  • @Bjab , Chyba  pan  usiłuje zmienić  Ogólną teorię  względnoścon Alberta Einsteina w ...

Tematy w dziale Polityka