Blog
barbarus
barbie
barbie Były fizyk dziś komputerowiec
56 obserwujących 449 notek 657607 odsłon
barbie, 23 czerwca 2017 r.

Wiadomo - Polak to antysemita!

1080 77 1 A A A

  Polacy to antysemici! Przecież każdy to wie, że my tak już mamy.


     W zasadzie większość tzw. „opinii publicznej” przyjęła powyższe twierdzenie za pewnik, a nawet za prawdę absolutną. W efekcie coraz częściej zarzuca się Polakom aktywną współpracę z Niemcami przy realizacji ich opętańczej idei „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej” - co więcej - czynią to również ważni polscy urzędnicy państwowi.


    Metody propagandowe stosowane w celu „przyprawienia gęby” antysemitów Polakom najczęściej opierają się na tworzeniu „chwytających za serce” opisów sadystycznych zbrodni dokonywanych przez Polaków na Żydach (słynna książka „Sąsiedzi” i podobne wydawnictwa). Celem jest wzbudzenie litości i współczucia oraz przedstawienie Polaków jako bezdusznych (nawet bardziej niż Niemcy) potworów mordujących żydowskie dzieci.


    Od poważnych historyków (i w ogóle od naukowców) powinno się jednak wymagać trzeźwego, pozbawionego emocji spojrzenia – a mnie coś się w tym wszystkim po prostu nie zgadza!

    Jeśli Polacy jako notoryczni antysemici nienawidzili Żydów to dlaczego właśnie w Polsce niemieccy okupanci wprowadzili tak ostre kary nie tylko za ukrywanie, ale również za jakąkolwiek pomoc prześladowanym Żydom? Dlaczego niemieckie władze okupacyjne wielokrotnie wydawały takie (lub podobne) zarządzenia:


„Osobom, które udzielą Żydom przytułku, dostarczają im jedzenie, sprzedają artykuły żywnościowe, kupują od nich jakiekolwiek towary lub udzielają im innej pomocy grozi kara śmierci”

oraz

„Każdego Żyda, który przebywa poza żydowską dzielnicą mieszkaniową należy natychmiast pod odpowiedzialnością karną zameldować u najbliższego posterunku policyjnego lub żandarmerii”


    Nie były to tylko pogróżki – Niemcy nie zawahali się przed rozstrzeliwaniem całych rodzin, w tym także również dzieci w wieku poniżej 2 lat oraz kobiet w ciąży!

   Czy można się dziwić obawom okolicznych chłopów, wśród których ukrywało się kilkudziesięciu Żydów? A jednak wielu Żydów w tej miejscowości przeżyło...


I w tym miejscu należy zadać proste pytanie:

Jeśli Polacy są urodzonymi antysemitami, a w II RP szerzył się państwowy antysemityzm (według niektórych „badaczy” porównywalny z niemieckim) to dlaczego pragmatyczni zazwyczaj Niemcy stosowali aż tak daleko idące groźby wobec Polaków pomagającym Żydom?


   Jeśli Polacy „pomagali Niemcom w Holocauście” to dlaczego konieczne było tak zdecydowane przeciwdziałanie w udzielaniu pomocy Żydom? Przecież według „najnowszych teorii” podobno więcej Żydów zginęło z rąk Polaków niż z rąk Niemców!


    Polacy nie są narodem aniołów. Należy pamiętać, że w przedwojennej Polsce mieszkało ok. 3,5 mln Żydów (~10% całej populacji). Była to największa populacja Żydów w Europie! Na Kresach Żydów było proporcjonalnie jeszcze więcej. Różne incydenty się zdarzały – bo w takiej masie ludzi musiały się zdarzać. Wielu Żydów angażowało się w działalność partii komunistycznych, co postawiło ich w trudnej sytuacji podczas wojny polsko-bolszewickiej. Piłsudski zaproponował wówczas swoistą „grubą kreskę”, niestety po jego śmierci sytuacja się zmieniła na niekorzyść społeczności żydowskiej – np. na niektórych wydziałach uczelni wprowadzono np. „numerus clausus” (ale podobnie było m.in. w demokratycznych USA!).

   Zapewne w Polsce mieszkali i nadal mieszkają ludzie o poglądach antysemickich. Warto jednak wziąć pod uwagę, że pojawiające się konflikty nie miały i nie mają charakteru rasistowskiego, lecz raczej podłoże ekonomiczne lub/i polityczne. Najlepszym przykładem jest najnowsza historia, a w szczególności okres PRL...

Opublikowano: 23.06.2017 17:08. Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 20:20.
Autor: barbie
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Bardzo duży! Poważnie!

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • "I przyszła mistrzowi do głowy myśl słodka - a gdyby to samo zrobić ode środka?" (Tadeusz...
  • Odpowiedź na tą chwalbę PiS dodałem na końcu komentarzy.
  • Historia lubi "kołem się toczyć" - pomniki stawiano, a potem obalano już w starożytności....

Tematy w dziale Polityka