41 obserwujących
281 notek
296k odsłon
2253 odsłony

Ksiądz prof. Oko objaśnia: kto ukradł nam Kościół?

Wykop Skomentuj62

Złodziej ma wymówkę, gdy się sam sędzia kradzieży dopuszcza.
William Shakespeare

image

We wrześniu 2008 roku ówczesny premier, D. Tusk, groźnie marszczył brew i w świetle kamer oświadczał, że pedofilów należy kastrować. Według GW „dodał, że kilka miesięcy temu [w 2008 r.]  rozmawiał z minister zdrowia Ewą Kopacz o "wstępnym projekcie dotyczącym kastracji chemicznej, np. pedofilów działających w warunkach recydywy". - Chciałbym, by w Polsce wprowadzono kastrację chemiczną nie na życzenie, ale jako element wyroku - powiedział pytany przez dziennikarzy o głośną sprawę molestowania córki przez ojca.”

No i? Jak prawie każda z obietnic D. Tuska i ta utonęła w oceanie niepamięci. Obecnie nieskuteczność Tusk and Company, odbija się czkawką całej Polsce. Czy jesteśmy narażeni na cykliczne deliberowanie o pedofilii duchownych w okresach przedwyborczych? Oczywiście! Dlaczego tak się (prawdopodobnie) będzie dziać, wyłuszczył po mistrzowsku ks. prof. D. Oko we wczorajszym „Warto rozmawiać”.

W rozmowie z J. Pospieszalskim ks. Oko zafundował telewidzom festiwal… prawdy. Przyznam, że dawno nie słyszałem opowiadania o sprawach bolesnych tak otwartym tekstem. Miałem zamiar przywołać dokładne cytaty, ale dostęp do źródła, czyli filmu z rozmowy na YT, został dziwnym trafem „sfaulowany” i oczom zainteresowanych ukazuje się komunikat „wystąpił błąd”. Proszę bardzo… Swoją drogą, to niezwykle ciekawe, że niektórzy prelegenci i mówcy mają tak wielkiego pecha na wspomnianym serwisie… Ale powrócę do sedna.

Ksiądz profesor bez ogródek przyznał, że jednym z największych problemów współczesnego Kościoła jest (jak to nazwał) homo-rak. Toczy on Kościół instytucjonalny niczym najcięższa choroba. Co interesujące, to fakt, iż żaden z „lekarzy” nie staje do walki z tą przypadłością. Więcej nawet! Kilka spektakularnych przypadków pedofilii, będących pokłosiem nieujarzmionego homoseksualizmu, według ks. Oko potwierdza teorię, iż w łonie instytucji funkcjonuje swoisty gang zwyrodnialców, którzy wzajemnie się wspierają. Już w seminarium „łowcy” namierzają kleryka mającego skłonności do własnej płci, by następnie przez lata popychać wybrańca ku najwyższym funkcjom. Jako wzorcowy przykład takiej postaci przywołał ks. Charmasę, pracującego przez lata w samym Watykanie.

Gość  J. Pospieszalskiego zwrócił też uwagę na to, że zapiekli laiccy pogromcy pedofilii w Kościele propagują jednocześnie różne inne zachowania anormalne. Nie zauważając przy tym, iż takie podejście do omawianej kwestii jest po prostu nielogiczne i kryminogenne. Potwierdzając swe spostrzeżenia powiedział tak: „Na ośmiu pedofilii, których tam [w materiale filmowym] przedstawiono, siedmiu miało skłonności homoseksualne. To jest bardzo znaczące, a to jest pomijane. Właściwie nie pada tam słowo homoseksualizm, a to jest jeden z najważniejszych kluczy do wyjaśnienia tego. Gdyby nie było księży o skłonnościach homoseksualnych, to nie byłoby ośmiu, a jeden przypadek najwyżej.”

Zdaje się, że zmagania o Kościół, a poprzez to i  religię,  wchodzą w decydującą fazę. Tylko otwartość wobec problemów trawiących tę instytucję może ją uzdrowić. Wszelkie naganne zachowania muszą być ujawniane i piętnowane, z tym jednak zastrzeżeniem, że czynić to winni hierarchowie odpowiedzialni za jakość i moralność duchownych. Nie wolno oddawać pola rzeszom „zatroskanych”, których „przyjaźń” jawi się jako absolutnie fałszywa. Dobrze by było, aby ludzie pokroju ks. D. Oko mieli więcej okazji do wyjaśniania obywatelom gdzie tak naprawdę ukryte jest sedno problemów. Pożądanym jest także, by dobrzy kapłani zyskali większe wpływy wewnątrz Kościoła, bo tylko tacy są w stanie wyrwać Go z rąk dyszących złymi emocjami złodziei.Tych cywilnych i tych w sutannach...Linki:
https://www.youtube.com/watch?v=OaFzDx1zqtY
https://wpolityce.pl/polityka/447503-ks-prof-oko-homo-rak-pozera-kosciol
Wykop Skomentuj62
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo