30 obserwujących
7 notek
415k odsłon
865 odsłon

Rosyjski trop koronawirusa / Russian trace of the coronavirus

Wykop Skomentuj19

Kiedyś popełniłem na tym portalu kilka tekstów na temat rosyjskiej armii, ale zawsze miałem potem problem z dostępem do Internetu. Ostatecznie przestałem to robić, gdy spaliła się skrzynka mojego operatora Internetu i cała okolica straciła dostęp do sieci. Dziś zrobię jeden wyjątek.

Mam taką właściwość, że łącze fakty z różnych dziedzin w jedną całość. Przypadłość bardzo przydatna w wywiadzie, ale mam mniej ciekawą pracę niestety. Z takim zastrzeżeniem podam teorię, która na bazie takiego łączenia się zrodziła.

Rosja, to - używając języka z kanału przyrodniczego - drapieżnik zoptymalizowany do zabijania. To państwo urosło na krwi narodów sąsiednich. Gospodarka jest mu potrzebna tylko po to, aby produkować czołgi, samoloty, okręty  i rakiety. Szczególną rolę odgrywa tu eksport gazu i ropy, który pozwala to wszystko finansować.

Jestem przekonany, że jeśli ktoś zagrozi eksportowi rosyjskiego gazu i ropy, ten kraj jest w stanie go zaatakować całym swoim potencjałem, oczywiście zaczynając od dyplomacji, poprzez spiski i zamachy stanu, a na wojnie skończywszy.

Właśnie Europa i Azja stworzyła takie zagrożenie, gdyż kilka krajów próbuje pozbawić Rosję jej bardzo silnej pozycji dostawcy gazu do Europy (1/3 zużycia), poprzez budowę Gazociągu Transadriatyckiego (TAP), przebiegającego przez Grecję, Albanię i Adriatyk do Włoch. Na terenie Grecji gazociąg jest włączony do gazociągu TANAP PIPE, który tłoczy gaz z bardzo zasobnego w gaz Azerbejdżanu przez Gruzję oraz Turcję i został właśnie  ukończony w ubiegłym roku.

Jak wyżej powiedziano, TANAP PIPE zakończono budować w roku ubiegłym, a TAP jest na ukończeniu. Kluczowa jest tu rola Włoch. Przedtem Rosja doprowadziła do fiasku rurociągu Nabucco (mapa), który teraz zastąpi TAP.

https://www.energetyka24.com/zakonczono-budowe-rurociagu-tanap-transportujacego-azerski-gaz-z-pominieciem-rosji

https://www.dw.com/pl/gazoci%C4%85g-transadriatycki-nabiera-kontur%C3%B3w-bez-udzia%C5%82u-moskwy/a-17975900


      Mam mianowicie wątpliwości, czy koronavirus pojawił się przypadkowo z taką siłą we Włoszech, a nie np. w USA, jako większym i dużo bardziej powiązanym z Chinami kraju. Byłoby to jednak dziwne, gdyby koronawirus zaatakował 2 największe mocarstwa: Chiny i odległe USA, a oszczędził sąsiednią Rosję. Czy dlatego na USA przyszedł czas na końcu? Włosi, jako jedni z pierwszych odczuli atak wirusa w Europie i nawet były z ich strony publiczne wypowiedzi, w których okazywali zdziwienie sytuacją, bo także, jako pierwsi w Europie zablokowali ruch lotniczy do Chin, a więc powinni być na końcu listy do chorowania.

Gdybym chciał podrzucić wirusa Chinom zrobiłbym to w Wuhan. Bardzo to dla nich niewygodne.Teraz Chiny i USA oskarżają się o to wzajemnie.

https://businessinsider.com.pl/polityka/koronawirus-2019-ncov-blokada-lotow-do-chin-z-wloch/xxy3v2g

      Podobnie Austria została zatakowana na początku epidemii. Dziwnym trafem oba kraje mają kluczową rolę dla transportu gazu do Europy wprost z Azerbejdżanu z pominięciem Rosji w ramach rurociągu TAP. Rosja sama kupuje tam ten gaz.   W Austrii jest wielka tłocznia gazu dla Europy w  Baumgarten. W grudniu  roku 2017 doszło tam do wielkiego wybuchu. Nie wiem, czy ustalono przyczynę, ale np. Włochy straciły dostęp go gazu i ogłosiły stan wyjątkowy. Wg mnie, aby TAP zaczął działać trzeba zmienić kierunek tłoczenia w Austrii, a to wymaga tam  pewnych inwestycji. Na czas epidemii Austria wstrzymała budownictwo.

   Do tego Włosi w styczniu br. tego roku zaangażowali się w budowę kolejnego rurociągu, który ma dostarczać gaz z Izraela do Europy https://www.dw.com/pl/eastmed-wielki-projekt-ale-czy-op%C5%82acalny/a-51883109 . Tym z pewnością  zasmucili Moskwę.

    Rurociąg TAB jest w końcowej fazie realizacji https://www.tap-ag.com/ (95%) Dostawy gazu do Włoch miały się rozpocząć w III kwartale tego roku.

https://www.energetyka24.com/azerski-gaz-moze-poplynac-do-wloch-w-iii-kw-przyszlego-roku

Czy i na ile epidemia je opóźniła - nie wiem, ale z pewnością nie pomogła, jeśli, np. robotnicy mają nakaz siedzenia w domu. Sieci gazowe we Włoszech na mapie: https://theodora.com/pipelines/italy_switzerland_austria_pipelines.jpg

Na stronie projektu TAB piszą  jednak o coronavirusie, jako o problemie i o tym, że jego twórcy  chcą w tym roku uruchomić dostawy gazu. O III kwartale nie ma już mowy. https://www.tap-ag.com/news-and-events/2020/03/20/covid-19-health-andamp-safety-comes-first

Te wszystkie inwestycje ekonomicznie wykończą Rosję i pozbawią możliwości finansowania gigantycznych wydatków zbrojeniowych, ale ja nic nie twierdzę na pewno. To tylko wątpliwości wyrosłe na tym, że kraj graniczący z Chinami na końcu odczuwa epidemię. Z kolei na północy od tych inwestycji  pewien kraj nad Wisłą buduje rurociąg do norweskiego gazu, a przedtem zbudował terminale do przyjmowania gazu skroplonego z USA i też od pewnego czasu jest przedmiotem niewybrednych ataków Kremla, a ostatnio podobno także cyberataku. Podobnie, jak Gruzja, która oskarża o to wprost Moskwę.

Bardzo poważnie martwię się zatem o Gruzję i Włochy, a po części i Polskę. W ubiegłym roku w Gruzji doszło do niespodziewanego szturmu na parlament przez ,,wzburzonych” demonstrantów (10 tysięcy chłopa!). Teraz Włosi zostali ,,zamrożeni”. W Polsce też opozycja biega, jak kot z pęcherzem. Powiem wprost, jestem przekonany, że albo Rosja dostanie duże udziały w TANAP i TAB, albo na szlaku tych rurociągów dojdzie do wojny lub zmiany władz na prorosyjskie. Trzecia wojna światowa jeśli ma wybuchnąć, to właśnie tam. Drapieżnik nie da się zagłodzić. Czuje śmierć i będzie zabijać. To nic ,,osobistego”. Gruzja nie przetrwa raczej w obecnej postaci. Nie będąc w NATO jest łatwym celem. Reszta musi mieć świadomość zagrożenia. To nie żarty. Od 1989 roku sytuacja wg mnie  nie była taka groźna. Niezależnie od tego, czy Rosja ma jakiś związek z powstaniem lub rozprzestrzenianiem wirusa.

Po komentarzach dodaję kalendarz, który układa się w jedną całość, bo pokazuje pewne upodobanie do "niekonwencjonalnych" metod:

  • 2006 - zatrucie polonem Litwinienki.
  • 2009 - zatrucie dioksynami Juszczenki,
  • 2018 - zatrucie chemiczne Skripala,
  • 2020 - atak wirusem / "pomoc" w dystrybucji ???


Wykop Skomentuj19
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka