8 obserwujących
30 notek
161k odsłon
202 odsłony

Polska dyplomacja czyta gazety i pisze raporty, niczym emeryt-aktywista

pixabay
pixabay
Wykop Skomentuj4

     Polska dyplomacja od lat dzielnie przyjmuje ciosy od każdego, kto zechce je zadać. Otwarte i zakamuflowane. Nawet malutka Szwecja najpierw odmawia nam wydania Stefana Michnika, a potem wydaje nakaz aresztowania przebywającego w Polsce Rosjanina, któremu wcześniej szwedzki sąd chciał zabrać dzieci i dać na wychowanie rodzinie emigrantów z Libanu. Z kolei urzędnicy z UE kwestionują nawet najbardziej trywialne decyzje władz polskich, dot. np. wyrębu lasów nadmorskich lub w głębi lądu, a kończąc na kontroli praworządności. O rządzie USA i politykach / awanturnikach żydowskich nawet nie ma co wspominać. Gdybym ja był na miejscu polskiej dyplomacji zastanowiłbym się, jak można nauczyć trzymania na dystans naszych przeciwników i co chcemy wnieść do Europy i świata, jako nasze wartości.

Po pierwsze należy poszukać sojuszników. Powiedzmy sobie jasno, stara Europa, Europa Zachodnia to już truposz, którego wnętrze toczy robactwo, a ciało kąsają emigranci z krajów arabskich. Gdzieś tam bronią się jeszcze Włosi. Mieszkańcy Bałkanów także częściowo się okopali i bronią swojej katolickiej tradycji. Niemcy są  już pokonane i więcej sieją zamętu w Kościele Katolickim, niż go budują. Wieczni reformatorzy…

A co na to polska dyplomacja? Broni  się, jak samotna  staruszka przed agresywnym psem, raczej budząc politowanie, niż strach.

Po drugie zacząć ,,punktować"  truposza. On się rozkłada i wystarczy tylko opisywać, co się widzi. Można założyć kilka relatywnie tanich organizacji międzynarodowych, np. z Węgrami, czy Włochami, które co pół roku będą ogłaszać swoje raporty.

Przykładowe cele działania tych organizacji:

1. Monitoring wolności słowa w mediach Europy (cenzura w Niemczech, Szwecji i Francji itp.),

http://www.geekweek.pl/

2. Monitoring  (blokowania) dostępu społeczeństwa do informacji na temat jego funkcjonowania (jak wyżej),

3. Totalitarne  praktyki w zakresie pozbawiania dzieci swoich biologicznych rodziców we współczesnym świecie,

4. Mechanizmy działania oraz politycy w USA i w Izraelu wspierający Holocaust Industry,

5. Monitoring homoagresji aktywistów LGBT wobec naukowców, celebrytów, przedsiębiorców, którzy mają inne poglądy – jak wygląda to w poszczególnych krajach.

6. Badanie losów żydowskich zbrodniarzy, którzy wydawali Niemcom obywateli polskich żydowskiego pochodzenia w gettach oraz tworzyli aparat terroru komunistycznego oraz badanie zdrady Polski i zbrodni z udziałem Żydów w latach 1920 – 1968.  Rola Żydów rosyjskich we współczesnej polityce Izraela 

 https://www.fronda.pl/

https://prawy.pl/

http://mazowsze.hist.pl/

I to jest właśnie te bogactwo, które  Polska może wnieść do Europy. Tylko obserwować i tworzyć filmy,  raporty i rankingi w min. 10 językach - po to jest dyplomacja, MSZ. Ogłaszać je w Sejmie, Strasburgu, ONZ, na You Tube i w TV. Wiązać fakty z konkretnymi nazwiskami.


Dodane:

Zamiast tego MSZ i TVP od 2007 roku nadają radośnie na Białoruś swój kanał Biełsat. Za nasze pieniądze. Pytam, gdzie cele ważne i mniej ważne?

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka