8 obserwujących
30 notek
161k odsłon
313 odsłon

Moskwa manipuluje sprzedażą broni i dyslokacją wojsk NATO poprzez Izrael ?

Wykop Skomentuj4

     Kilka miesięcy temu pisałem, że instalacja bazy wojsk amerykańskich w Polsce jest uwarunkowana zapłatą haraczu Izraelowi. Zakładam, że miałem rację, bo baz USA, które były już pewne, nadal nie ma, a konflikt z Izraelem trwa nadal.

Balticc27 lutego 2019, 12:37

@Stary Wiarus Zatem powiem otwartym tekstem do wszystkich: W kwestii Fort Trump stanowisko administracji USA wg mnie jasno wskazuje, że ma to być transakcja wiązana- Polska ma zaspokoić roszczenia Żydów, aby uzyskać maksymalnie wiele od USA. Po co o tym mówił wiceprezydent USA w Polsce - przecież to nie był temat szczytu ? Skąd ten frontalny atak polityków izraelskich? Od tego zależy skala pomocy USA. Dla mnie to proste i oczywiste.

Okazało się, że wcale nie chodziło o kwietniowe wybory  parlamentarne w Izraelu i żałosny wyścig, który polityk izraelski okaże się większym gburem w stosunku do Polski.

   W interesie Rosji jest wspierać wszelkie awantury polityczne które żydowscy politycy wywołują na linii Warszawa - Tel Awiw, a które ostatecznie poważnie komplikują nasze stosunki z USA. To przypuszczalnie przyjaciołom z Izraela zawdzięczamy także - obok braku dyslokacji poważniejszych sił wojskowych USA w Polsce - brak zniesienia wiz do USA. Polska to wschodnia flanka NATO i brak ciężkiego uzbrojenia USA przy swojej granicy to bardzo  korzystna sytuacja  dla Rosji.

   Moim zdaniem kolejnym etapem tej wojny jest już 2-3-y krotna redukcja ilości samolotów wielozadaniowych F-35, które zamierzamy zakupić w USA. W Polskich realiach zawsze chodzi o pieniądze, a cena uzbrojenia jest w Waszyngtonie traktowana, jako element polityki, więc pewnie z jakiegoś powodu cena skoczyła do góry. Wskazówką jest tu sprawa chęci zakupu myśliwców F-22 Raptor przez Japonię. Waszyngton najpierw podyktował zaporową cenę, a gdy Japonia mimo wszystko ofertę przyjęła – odmówił sprzedaży, tracąc twarz.

Tu i ówdzie można przeczytać, że premier Izraela spotyka się dużo częściej z Putinem, niż Trumpem. Rosjanie doskonale wiedzą, co to jest polityka i jak można wygrywać różne sytuacje. Wg mnie te żydowskie roszczenia mogą być inspirowane w Moskwie albo są przez nią bardzo wspierane. Spekulacje spekulacjami, ale twarde fakty są takie, że bez logicznego wytłumaczenia USA nie ulokowały w Polsce bazy wojskowej, nadal stoimy po wizy, zakupy kolejnego systemu uzbrojenia w USA, po wyrzutniach HIMMARS /program HOMAR/ są gwałtownie cięte. HIMMARS-ów miało być 160 szt., a kupiliśmy 20 szt. F-35 miał być 48-32, a teraz słyszymy o 16, a reszta – ,,potem”.

Jasno deklaruję - twardych dowodów, stenogramów współpracy Izraela i Rosji itp. nie mam. Z resztą, byłoby to dla mnie dość niebezpieczne. Układam tylko fakty, jak w lutym.

Ponawiam swój apel do rządu PiS, aby zainteresować się skandynawskim uzbrojeniem. Już od 80 lat armaty Boforsa są świetną marką. Teraz koncern SAAB produkuje wszystko: od dobrych myśliwców Gripen, poprzez uznane za jedne z najlepszych w swojej klasie wyrzutnie rakietowych pocisków przeciwpancernych (i nie tylko) Carl-Gustaw, po okręty podwodne. Stawki mniejsze, a ponadto ich firmy są gotowe na udostępnianie technologii, a przy większym zamówieniu – na produkcję w Polsce. USA, to przy Skandynawach,  brzydka i wredna panna, że zacytuję klasyka.


Na marginesie roszczeń żydowskich:

Na jakiej podstawie Izrael uzyskał odszkodowania za śmierć milionów polskich Żydów? Przecież to państwo powstało długo po II wojnie światowej! Nie istniało i nie miało swoich obywateli w latach 1939-1949. Te odszkodowania powinna otrzymać Polska. Skoro jednak Izrael uznał się oficjalnie za prawnego sukcesora diaspory żydowskiej z Polsce, to teraz on powinien wypłacać wszelkie odszkodowania Żydom, pochodzącym z Polski i ich "przyszywanym" spadkobiercom. Logiczna całość. Izrael teraz zmienił front i nie czuje się właściwym do rozliczeń finansowych, tzn. twierdzi, że to Polska powinna zaspokoić te roszczenia. W takim razie te miliardy dolarów, które Izrael otrzymał za śmierć polskich obywateli powinny zostać zwrócone do Polski z Tel Awiwu. Również nadal dostarczane do Izraela  okręty wojenne z dofinansowaniem rządu Niemiec powinny trafiać dziś do Polski. Izrael to już  bogaty kraj, którego stać na tą spłatę. Polska dyplomacja powinna zacząć rozmawiać na ten temat. Albo rybki, albo akwarium panowie i tylko w Moskwie radość...

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka