8 obserwujących
30 notek
154k odsłony
643 odsłony

PiS zdecydowanie doszedł do granicy poparcia - cz. 2: ,,Wykorzenieni"

Wykop Skomentuj27


image

       Mój ostatni tekst, tłumaczący wyniki wyborów (link pod notką) spotkał się z tak  dużą  krytyką i szyderstwem, że z nieukrywaną satysfakcją przedstawiam graficzny dowód na poparcie wpływu wykorzenienia lokalnych społeczności, jako ogółu, na poparcie w wyborach dla partii kosmopolitycznych w rodzaju PO / KE.

  Na żółto naniesiono 5 głównych enklaw ,,wykorzenionych" w Polsce, wraz z opisem zjawiska. Na czerwono naniesiono granicę Polski z 1939 r. - obszary po za nią stanowią swoistą, jedną enklawę. Szczególnie ciekawa jest enklawa wyodrębniona za spisem ludności z 1931 roku - tam gdzie 20-40% ludności zadeklarowało język niemiecki, jako ojczysty, wygrała w 2019 r. zdecydowanie KE.

        Nawiasem mówiąc, nie wierzę, że  nikt na to wcześniej nie wpadł, choć ja akurat nic podobnego nie czytałem. Może ktoś poda link do tego typu analizy? Chętnie porównam wnioski.  W każdym razie grafika stanowi dobry punkt wyjścia do doktoratu  z politologii lub socjologii,  a dla szefów partii wskazuje te rejony Polski, gdzie można łatwiej zyskać głosy oraz gdzie lokalne struktury mają ciężkie zadanie i trzeba na nie patrzeć z wyrozumiałością.

        Dla rządu centralnego to z kolei wskazanie, że od 1939 r. tak wiele się w Polsce nie zmieniło i trzeba silnie pracować nad integralnością i  polskością ziem odzyskanych i  tych ośrodków, gdzie PRL-owskie ,,nasadzenia" demograficzne skutecznie rozbiły lokalne środowiska. Takim niewykorzystanym narzędziem jest tu telewizja rządowa i różne organizacje, które należy wspierać lub tworzyć, w miejscach gdzie nigdy ich nie było, a samoczynnie nie powstaną (patrz Mazury, czy Pomorze). Wszystko zwróci się przy wyborach, a grafika pokazuje, z jaki dużym procentem. 

Lnik do cz. 1.:   https://www.salon24.pl

Polecam stronę z wynikami wyborów:  http://www.wyborynamapie.pl/euro2019/euro2019.html

Wykop Skomentuj27
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka