45 obserwujących
825 notek
1457k odsłon
2022 odsłony

O tym, jak Onet uniewinnił Dariusza Michalczewskiego

Wykop Skomentuj28

Słynny pięściarz Dariusz Michalczewski był oskarżony o naruszenie nietykalności żony oraz jej znieważenie. Sąd Rejonowy w Gdańsku uznał go za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył mu karę grzywny w wysokości 3.000 zł. Od nieprawomocnego wyroku oskarżony odwołał się i właśnie zapadł wyrok, tj. warunkowe umorzenie postępowania. Przeczytałem o tym na Onecie, który - podobnie jak Gazeta Wyborcza - często wprowadza czytelników w błąd.

Tytuł informacji na Onet.pl brzmi: "Dariusz Michalczewski wygrał w sądzie". Dalej wypowiada się adwokat Jacek Rochowicz, który oznajmia  expressis verbis, że jego klient uznany został przez sąd za niewinnego. Gdyby na tym poprzestać lekturę, byłoby można wyciągnąć wniosek, że dowody przeciwko Michalczewskiemu były albo dęte, albo na tyle słabe, iż sąd nie miał wyjścia. Tymczasem warunkowe umorzenie postępowania oznacza coś zupełnie innego. Mianowicie, okoliczności popełnienia przestępstwa nie mogą budzić wątpliwości, zaś sąd musi być pewny, że oskarżony je popełnił. Mało tego, w okresie próby (tutaj dwa lata) nie może popełnić kolejnego przestępstwa. Czy to cokolwiek zmienia? Zasadniczo! Czy Dariusz Michalczewski został przeto uniewinniony bądź wygrał w sądzie z własną żoną? Nic podobnego. Były pięściarz został uznany za winnego, ale warunkowo umorzono potencjalną karę.

Dlaczego o tym piszę? Bo w sytuacji, gdy do prokuratury ledwie wpłynęło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego, to te same media insynuują prowadzenie sprawy karnej przeciwko prezesowi PiS, mimo iż prokurator nie zdążył nawet podjąć decyzji o wszczęciu bądź odmowie wszczęcia postępowania przygotowawczego. Tutaj zaś oskarżony Dariusz Michalczewski przebrnął całą procedurę karną, został uznany za winnego, ale dzięki łaskawości Onetu kreowany jest na niewinnego. Dlaczego? Pytanie to pozostaje bez odpowiedzi. Oczywiście, można snuć różne teorie, włącznie z tą, że Dariusz Michalczewski publicznie popiera tę stronę sporu politycznego, która opowiada się za "nadzwyczajną kastą" sędziowską.


https://sport.onet.pl/boks/postepowanie-wobec-dariusza-michalczewskiego-umorzone-warunkowo/92brzbxWykop Skomentuj28
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo