25 obserwujących
447 notek
271k odsłon
115 odsłon

Biznes w czasach zarazy

Wykop Skomentuj5

10 marca - rząd zakazał sprzedaży maseczek na Allegro i OLX (i innych)

Jak informuje Polityka Zdrowotna Prezes Rady Ministrów wczoraj podjął decyzję o zakazie handlowania niektórymi artykułami medycznymi, ochronnymi na portalach aukcyjnych - poinformował w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk .

Ponoć w celu zapobiegania "spekulacji".


22 marca - rząd zmusił Aliexpres do zaprzestania eksportu maseczek do Polski

Jak informuje Rzeczpospolita Polski rząd interweniował w Chinach w sprawie handlu maseczkami do Polski.

W chińskich mediach branżowych pojawiła się informacja, że Alibaba, światowy gigant handlu internetowego, od wtorku 24 marca zaprzestaje sprzedaży podmiotom z Polski środków ochronnych, maseczek i płynów dezynfekujących - informuje z Pekinu Tomasz Sajewicz, dziennikarz Polskiego Radia. Doniesienia te potwierdził radiu minister cyfryzacji Marek Zagórski.


20 marca - komunikat giełdowy MBF Group S.A.

Zakontraktowanie dostawy 5.000.000 maseczek ochronnych 3-warstwowych
Zarząd Spółki informuje, że zgodnie z zawartym porozumieniem - łącznie zabezpieczono dostawę dla Emitenta 5.000.000 (pięć milionów) sztuk maseczek. Zgodnie z przedłożonymi deklaracjami i harmonogramem pierwsza dostawa powinna nastąpić w dn. 25 marca 2020 roku, a kolejne odbywać się będą z przerwami co 2-3 dni. Przedmiotowy kontrakt oszacowany został na kwotę ok. 10.176.000 zł (dziesięć milionów sto siedemdziesiąt sześć tysięcy złotych) netto. Wartość kontraktu skalulowano w oparciu o kurs dnia opublikowany przez Narodowy Bank Polski w dn. 20 marca 2020 roku (Tabela nr 056/A/NBP/2020).

MBF Group SA zajmuje się doradztwem biznesowym. Spółka nigdy nie dokonywała i nie dokonuje zakupów bezpośrednio za granicą u kontrahentów z Chin lub innych krajów.

Szef firmy - Wojciech Ahnert jest radnym PIS w Chorzowie.


Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale