24 obserwujących
462 notki
276k odsłon
244 odsłony

Polskie Grodno kontra białoruski Białystok

"ziemie etniczne" wg. Wiaciorki
"ziemie etniczne" wg. Wiaciorki
Wykop Skomentuj1

Stwierdzenie, że PiS nie potrafi w politykę zagraniczną to truizm. Po lansowaniu skrajnie antypolskich sił na Ukrainie, ktoś wpadł na pomysł by promować podobnie anypolskie siły na Białorusi.

Dziś w TVP, pojawił się jako ekspert "białoruski opozycjonista" - Franciszek Wiaciorka. Osobnik ten ma na koncie kilka wypowiedzi kwestionujących polską granicę wschodnią. M.in. w 2015 wrzucił tego tweeta o etnicznych ziemiach białoruskich. Problem w tym, że Białystok wg podanej mapki zaznaczony jest jako białoruski.

Nie jest to jedyna wypowiedź nowego "autorytetu TVP" (i TVP Info). W jednej z wypowiedzi kwestionował tożsamość Polaków na Grodzieńszczyźnie, również 2 RP nazywał okupantem.

Kanalia, utrzymywana za pieniądze polskich podatników, gloryfikował w USA braci Bielskich, bandytów, którzy podczas 2 wojny mordowali Polaków m.in. w Nalibokach. Kolejnej zbrodni, o której 3 RP nie chce pamiętać. Być może dlatego, że żydowscy mordercy, to dla rządzącej 3RP, skrajnie filosemickiej grupy, temat niewygodny.

Więcej o Kresach można przeczytać u Marcina Skalskiego.

Jak to się dzieje, że tweet Tomasza Sommera o polskim Grodnie doczekał się szerokiego odzewu, a lansowania przez PiS i polskojęzyczne media np. TVP, przeróżnej antypolskiej swołoczy, nikt nie raczył zauważyć?


poprzednia notka
 <--->
następna notka
Korona-zajob w Austrii i dramat na granicy

Odkłamać prawicę


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale