26 obserwujących
499 notek
319k odsłon
  300   6

Kroniki zdrady

Korzystając z weekendu obejrzałem dwa filmy, które warto rozpropagować.

Pierwszy z nich nakręcił Dobromir Sośnierz pod wiele mówiącym tytułem "Polska - wszystko na sprzedaż". Składa się w całości z cytatów publicznych wystąpień różnych polityków. Film zaczyna się od publicznego wystąpienia premiera Morawieckiego, który obiecuje złote góry w ramach Funduszu Odbudowy.

Mamy również wystąpienie samego posła Sośnierza, który powiedział m.in. (od 2:10):

- dzisiejsze posiedzenie to jest sejm rozbiorowy. Dzisiaj zdecydujemy o tym, czy Polska odda się w jeszcze głębszą niewolę Brukseli. Czy za paciorki sprzeda kolejny kawałek swojej suwerenności. I posłowie z prawej strony, którzy mają zamiar podnieść za tym rękę; mam prośbę. Odwróćcie te swoje przypinki w klapach do góry nogami! Nie szargajcie symboli, które właśnie będziecie zdradzać. Może jesteście patriotami Indonezji, ale na pewno nie Polski ...

... i tak jak plemienni kacykowie sprzedawali swoich ludzi w niewolę za paciorki ... tak wy nas sprzedajecie za 600 EUR od głowy pod dyktat szalonego imperium brukselsko-berlińskiego pod tęczową flagą. Zostaliście wybrani po to żeby strzec suwerenności, a rozmieniacie ją na drobne. Robicie dokładnie to, co zrobiła by na waszym miejscu Platforma więc co za różnica? Za pieniądze zdradzacie Polskę ...

... Na prawdę trudno mi zrozumieć, że na tej politycznej planszy nie potraficie przewidzieć dwóch ruchów do przodu. Pozwalacie obcej organizacji ściągać trybut z terytorium Rzeczpospolitej, taki jaki ona uzna za stosowny. To ja się pytam; jaką my wojnę przegraliśmy, że się na coś takiego musimy zgadzać.

Na koniec poseł przypomniał, że głosowanie nad Next Generation UE, zwanym w Polsce "funduszem odbudowy" powinno się odbyć 2/3 głosów, gdyż jest to wymagane przez Konstytucję. Od 5:15 można zobaczyć reakcję prezydium sejmu na wypomnienie, że łamią art. 90 konstytucji.

Głosowanie odbyło się 4 maja 2020. Koalicja PiS-Lewica przepchnęła to dalej.

Następnie film krok po kroku pokazuje, jak UE zrobiła to co przewidzieli m.in. posłowie Konfederacji - szantażując Polskę procedurą sprawdzania praworządności. Film kończy się w 2021 roku. Ponieważ nadal nie dostaliśmy tych pieniędzy, więc ciąg dalszy na pewno nastąpi.

Drugi film to komentarz prof. Mirosława Piotrowskiego, w latach 2004–2019 europosła PiS, n/t polityki energetycznej rządu.

Morawiecki podpisał dokumenty o Zielonym Ładzie i o odejściu Polski od węgla, skutkiem czego najdalej za pięć lat Polska może mieć najdroższą energię ze wszystkich krajów UE.

Konsekwencje podpisanego Zielonego Ładu odczuwają Polskie firmy mające w swoim portfolio "węgiel", gdyż nie mogą dostać kredytu ani nie mogą liczyć na inwestycje. W efekcie działalność węglowa jest wydzielana z firm i będzie upadać niezależnie od podpisanego w UE harmonogramu wyjścia z węgla. Brak możliwości remontu elektrowni węglowych, może doprowadzić, że za 5 lat nie będą mogły pracować.

Został również poruszony problem czasowego braku prądu. Jeśli Pan Bóg nie przejdzie znów na ręczne sterowanie to przy mroźniej zimie prądu zabraknie, bo Polska nie ma dziś wystarczających zapasów węgla. Należy przypomnieć, że ten sam proces, który blokuje finansowanie elektrowni węglowych blokuje również inwestowanie w konieczne prace do utrzymania wydobycia.

Polska ma obecnie mix energetyczny, w 70% oparty na węglu.

Poniżej podlinkowane filmy:

Polska - wszystko na sprzedaż:

Morawiecki kłamał we wszystkim:

Kopia na BanBye.pl: https://banbye.pl/watch/v_HZkhA1zuvLVD


poprzednia notka
 <--->
następna notka
Ukraina blokuje kolejowy Jedwabny Szlak do Polski

USA: testy RT-PCR zostały zdelegalizowane
Lubię to! Skomentuj19 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale