6 obserwujących
38 notek
74k odsłony
  1067   0

Ostatnia FALA i Dwa SŁOŃCA

To jeden z moich ulubionych filmów, jednego z ulubionych reżyserów.. film kojarzący mi się mocno z obecną sytuacją na Ziemi.. A oto interesująca recenzja na stronie Klubu Miłośników Filmowych.. poniżej dwa krótkie fragmenty

„Tymczasem natura podążała dalej swoim rytmem, krążąc po okręgu. Dąży nieuchronnie do momentu, gdy cykl się zamknie – i rozpocznie się nowa era. Jak się uchronimy przed zemstą natury, my, którzy przestaliśmy słuchać ostrzeżeń? Aborygeni wierzą, że ludzkie życie biegnie dwuliniowo. Jedna linia to nasza rzeczywistość fizyczna, zwykłe zmysłowe postrzeganie. Druga linia to czas śnienia. Śnienie jest prawdą. Nie istnieją w nim sztuczne normy ani granice, nic, co narzuciłaby cywilizacja. Są wartości ponad czasem, idee początków stworzenia, wieczne prawa ponad prawem. Umysł o wielkiej sile, wielkiej otwartości może przeniknąć tajemnice snu, odczytać wskazówki, a nawet przewidzieć przyszłość.”

„Kiedy z nieba spłynie czarny deszcz, zalśnią obok siebie dwa słońca, a ludzkość nawiedzą plagi i kataklizmy, cykl dobiegnie końca. I tylko od człowieka zależy, czy przetrwa, ukryty w czasie śnienia, czy zniesie go prąd i unicestwi ostatnia fala. Natura będzie wieczna. A ludzkość? Czy jeszcze potrafi wierzyć? Czy jeszcze potrafi się uchronić?”

Lubię to! Skomentuj2 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale