3 obserwujących
28 notek
21k odsłon
  189   5

Nareszcie PiS bez kompleksów odpowiada na zaczepki PO, w akcji torby z Biedronki.

Do tej pory PiS dawał się bezkarnie flekować brutalom z opozycji praktycznie nie reagując, ani na ordynarne pomówienia, ani na bezczelne kłamstwa. Liczyli prawdopodobnie na "zmęczenie materiału". Tymczasem, jak pokazała praktyka była to zła taktyka, bo wszyscy wiedzą, że bezkarność rozzuchwala. I oto nastąpił przełom. Reakcja Ziobry na kolejne szopki Donalda Tuska próbującego przypisać bezczelnie aferę podsłuchową PiS-owi była majstersztykiem. Szef opozycji dostał tak niespodziewany cios w podbrzusze, że na wiele godzin go zablokowało, gdy się już ocknął, ze straszącego wszystkich dookoła stał się natychmiast straszonym, wręcz żałosną ofiarą własnego ataku. Mocno nie wnikając z myśliwego zrobił się zając.


Mało tego, w sobotę rano w całej Polsce na klamkach biur Platformy Obywatelskiej zawisły torby z Biedronki. To akcja Forum Młodych PiS, która ma przypominać o kompromitacji Donalda Tuska. Jednego dnia Tusk i przychylni mu dziennikarze wykorzystują zeznania Marcina W. do ataku na PiS, próbując budować jego wiarygodność, a następnego dnia gdy pojawiają się jego zeznania o tym, że syn Tuska przyjął 600 tysięcy euro w torbie z Biedronki, zmieniają front o 180 stopni. Która Platforma Obywatelska jest prawdziwa? Ta z poniedziałku mówiąca, że to wiarygodne zeznania? Czy ta z wtorku – ratująca swoją skórę? — mówi szef Forum Młodych PiS Michał Moskal. Torba z Biedronki jest doskonałym symbolem rządów Donalda Tuska, wszystkich jego afer, kłamstw, prób uciszania mediów i gigantycznej kasy w tle. Chcemy żeby torby zawieszone na klamkach biur PO przypominały, że próbowali oni puścić Polskę z torbami — dodał.


Także prezes PiS postanowił sobie ulżyć. Jest takie powiedzenie, że tak łgają, że słońcu wstyd świecić. No rzeczywiście wstyd słońcu świecić” - powiedział dziś w Jedliczach, nawiązując do wystąpienia Donald Tuska. Jarosław Kaczyński przywołał stwierdzenia polityków Platformy Obywatelskiej, jakoby „to że nie ma paliwa, to jest to nasza wina, bo mógłby być polski węgiel.     Jest po prostu niebywale bezczelne kłamstwo. Począwszy od decyzji Tuska, by nie stosować weta w momencie, w którym można było jeszcze zastosować wobec całej polityki klimatycznej (…), aby wytargować dobre warunki dla Polski. Wtedy z całą pewnością w Polsce byłoby dużo, dużo więcej węgla — punktował lider Zjednoczonej Prawicy. Przypomniał też, że po przejęciu władzy po rządach Platformy zastali kopalnie w stanie upadłości i dopiero za cenę 20 mld zł z budżetu udało się uratować niektóre z nich.


Bezczelność tego kłamstwa, którym się oni posługują, jest jeszcze większa, jeżeli chodzi o sprawę naszych relacji z Rosją — mówił w kolejnym wątku Jarosław Kaczyński. Próbują wmówić, że oni byli antyrosyjscy, a my byliśmy prorosyjscy. Dalej już kłamać nie można. W ten sposób można mówić, że Polska w 39 roku napadła na Niemcy (…). Związek z faktami jest dokładnie taki sam — ironizował. Tusk w swoim pierwszym przemówieniu jako premier stwierdził, że chce radykalnie poprawić stosunki z Rosją „taką, jaka ona jest”. To było już po Czeczenii, po różnego rodzaju zbrodniach indywidualnych. Nikt nie mógł mieć żadnych wątpliwości, jaki to jest reżim. Szli w tym coraz dalej — dodał. Zamach smoleński i wszystko, co się potem działo, to była rzecz niebywała. Nie ma państwa, które oddałoby wszystko drugiej stronie — powiedział. Dowiadujemy się, że oni są prorodzinni, a my antyrodzinni. Tak łgają, że słońcu wstyd świecić — powiedział prezes PiS.

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale