5 obserwujących
4 notki
16k odsłon
  272   1

Broniarze i marksistowska walka klas kontra ekologia i prawa natury

29 Marca 1900 roku w Wielkiej Brytanii, Manchesterze urodził się Charles Sutherland Elton (1) Możnaby powiedzieć, że nikt szczególny ot, kolejny miłośnik przyrody odkrywca, ktoś, kto chciał poznać prawa rządzące naturą. Syn humanisty pasjonat przyrody, mąż i ojciec.

A jednak mówi się o nim jako o tym, który dał podwaliny pod współczesną wiedzę o przyrodzie - podstawy XX- wiecznej ekologii.

Nie był niedouczonym aktywistą, miłśnikiem korników, przywiązującym się do drzewa. Dał podwaliny współczesnej wiedzy o przyrodzie o wzajemnych zależnościach pomiędzy populacjami różnych organizmów i stworzył schemat który dziś nazywany jest piramidą ekologiczną. Sformułował definicje niszy ekologicznej, 

Dziś bez tych podstaw nie ma wiedzy o ochronie przyrody, o funkcjonowaniu ekosystemów na naszej planecie a nawet wiedzy o biologii człowieka i społecznościach ludzkich w ich przyrodniczym odniesieniu bo człowiek w swym doczesnym ciele podlega tym samym prawom przyrody co inne gatunki na Ziemi.

Sutherland Elton urodził się prawie wiek po Karolu Marksie a jednak spadkobiercy ideologii marksistowskiej do dziś nie zrozumieli ani wyników badań tego znakomitego przyrodnika ani ich konsekwencji dla funkcjonowania społeczeństw ludzkich.

Gdyby przenieść funkcjonowanie piramidy ekologicznej image

na społeczeństwo pod kątem generowania PKB to miejsce producentów zajmują profesje takie jak inżynierowie, pracownicy w przemyśle, przedsiębiorcy, rolnicy, natomiast pracownicy sfery budżetowej w tym nauczyciele i urzędnicy to już konsumenci. Sędziowie czy politycy to konsumenci najwyższego rzędu przy czym nauczyciele, którzy są politykami to szczyt piramidy troficznej (powinni być liczeni jako politycy).

Ponieważ dochód i budżet nie bierze się znikąd - jest generowany przez ludzi zależy BEZPOŚREDNIO od wielkości populacji a więc jest wprost proporcjonalny do dzietności rodziców, przeżywalności młodych ludzi.

Wielkość poszczególnych członów piramidy (jej rozwarcie w kierunku podstawy) to przybliżenie niemniej jednak, warto zrozumieć, że to co w piramidzie ekologicznej jest obrazowane  w postaci strat energii (ucieczki ciepła) to w piramidzie dochodu społecznego straty śodków na określony aparat administracyjny czyli system ściągania podatków.

Warto zauważyć , że z uwagi na wektor przepływu energii zależność konsumentów (pracowników budżetu na naszym przykładzie- nauczycieli) od producentów (przedsiębiorców, inżynierów, pracowników prywatnych firm, rolników) jest większa niż na odwrót. W zdrowym społeczeństwie konkretnego państwa musi być ich znaczącą więcej.

Piramida nie uwzględnia też zadłużenia i pasożytnictwa czy też firm płacących podatki do innych państw działających na rynku danego państwa co ZNACZĄCO powiększa straty dochodu a więc zmniejsza pulę dochodu dla konkretnego budżetu.

Czym jest dany człon w przypadku nauczycieli w roli konsumentów (nie polityków)?: to dochód jakim dysponują a więc by mogli mieć wyższe pensje musi być ich zdecydowanie mniej w zdrowym społeczeństwie.

Piramida ekologiczna to na dzień dzisiejszy podstawy od których współcześnie zaczyna się edukować małe dzieci (jeszcze na poziomie przedszkola) jak zdrowo się odżywiać. Dlaczego więc wyhodowaliśmy sobie w Polsce organizację, która zrzesza nauczycieli, którzy nie opanowali tej prostej wiedzy z przedszkola? Czemu nikt nie wyjaśni tym słuchającym przewodniczącego owej organizacji, że nauczyciel - polityk może być tylko jeden i przynosi szkodę wszystkim innym nauczycielom?


Odpowiedź wydaje się prosta. Pogrobowcy Karola Marksa opanowali techniki manipulowania masami ludzkimi. Techniki manpulacji informacją i te techniki w odbiorze pewnej grupy społecznej zależnej przecież od producentów i od liczebności dzieci jak mało która grupa zawodowa zaowocowały samobójczym parciem do zniszczenia. Pytanie jest ilu nauczycieli w tej grupie zawodowej opanowało ekologię na poziomie piątej klasy szkoły podstawowej. Piątej klasy sprzed 40 lat w Polsce, bo ok. 40 lat temu piramida troficzna była już w programie polskich podstawówek.Ilu z nich zasługuje na miano inteligencji i ilu z nim rozumie tę prostą zależność, że atakując uczniów - atakując przyszłe pokolenia zadają cios sobie samym i misji jaką chcieli pełnić w społeczeństwie wybierając właśnie ten zawód.1. https://www.britannica.com/biography/Charles-Elton
Lubię to! Skomentuj6 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale