0 obserwujących
12 notek
26k odsłon
  872   0

Apel o wywieszanie flagi narodowej w dniu 10.11.2010

APEL

W dniu 11. listopada wielu z nas wywiesi flagi w barwach narodowych na znak, że wolność nie jest dla nas pustym słowem, że odnosi się nie tylko do jednostek (co dziś bardzo modne), lecz także do zbiorowości, że doświadczeni niegdyś jako społeczeństwo skutkami utraty niepodległości będziemy o nią zabiegać równie uparcie, jak nasi przodkowie.

Apeluję do wszystkich, aby w tym roku biało-czerwone flagi wywiesili już w przeddzień Święta Niepodległości, gdy mija kolejny miesiąc od Katastrofy Smoleńskiej. Uczyńmy to na znak, że tę tragedię narodową, jak również następujące po niej wydarzenia obnażające słabość naszego państwa, uważamy za groźne memento, iż niepodległość naszej ojczyzny nie jest nam dana raz na zawsze i że każde pokolenie ma obowiązek na nowo rozpoznać i przeciwdziałać jej zagrożeniom.

Wywieszenie flag narodowych w przeddzień Święta Niepodległości, w dzień rozpoczęcia obrad Trybunału Konstytucyjnego badającego zgodność Traktatu z Lizbony z polską konstytucją, niech będzie oznaką naszego niepokoju o stan  Rzeczpospolitej Polskiej i wezwaniem do obrony Jej niezawisłości, na wszystkich polach naszej aktywności.

Proszę o rozpowszechnienie tego apelu.

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale