12 obserwujących
33 notki
88k odsłon
  2035   0

Mini Smoleńsk na autostradzie czyli wybuch opony prezydenta Dudy

Rys.1 (www.fakt.pl ) BMW prezydenta w rowie. Widać odgięty błotnik po wybuchu opony(?)
Rys.1 (www.fakt.pl ) BMW prezydenta w rowie. Widać odgięty błotnik po wybuchu opony(?)

Lancia prezesa Niku prof.  Waldemara Pańki. Daewoo Espero komendanta głównego policji Marka Papały. Helikopter premiera Leszka Millera, Casa generała Andrzejewskiego.  Tupolew generałów i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. BMW prezydenta Andrzeja Dudy.

Te wypadki mają ze soba wiele wspólnego. Jeżeli przyjąć, że wszystko to były zamachy to dokładnie co trzeci się nie powiódł . Czyli zamach na Leszka Millera i zamach na prezydenta Dude.

Premier Miller  zagadywany przez dziennikarza w szpitalu co sądzi o pilocie ,któremu postawiono zarzuty spowodowania wypadku z uśmiechem odrzekł ,ze "a ja wiem ,że on mi zycie uratował. "Dając tym samym znać ,ze wie ,że to był zamach i tylko kunszt pilota pozwolił mu  ujść z życiem. Być może kunszt kierowcy BMW ocalił ,zycie prezydencie Dudzie .( Tak twierdzi ojciec prezydenta )

Najbardziej do wypadku prezydenta Andrzeja Dudy podobny jest wypadek prezesa Pańki jaki miał miejsce na trasie z Warszawy do Katowic, 7 października 1991 roku
Tak opisuje ten wypadek Polityka :

Po zderzeniu rządowa lancia rozpadła się na pół. Kierowca i siedząca na przednim siedzeniu żona prof. Pańki wyszli z tego niemal bez szwanku. Drugą część samochodu okręciło parę razy i zniosło kilkadziesiąt metrów dalej. Podróżujący z tyłu Pańko i dyrektor Biura Informacyjnego Kancelarii Sejmu Janusz Zaporowski zginęli. Zginął także pasażer bmw, które uderzyło w bok lancii, a kierowca został ciężko ranny. Już podczas pierwszych oględzin ustalono wstępną wersję wydarzeń: kierowca lancii gwałtownie zjechał na lewy pas, stracił panowanie nad samochodem, przejechał pas zieleni i zderzył się z nadjeżdżającym z naprzeciwka bmw.

Fragment artyku;u z: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1631229,1,kulisy-smierci-prezesa-nik.read

Inny cytat:

Wypadek przeżył kierowca prof. Pańki. Jednak w stosunkowo krótkim czasie nie żyli dwaj policjanci, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce wypadku. Utonęli. Zmarli też dwaj pracownicy NIK-u zaangażowani w wykrycie największej afery III RP –nieprawidłowości związanych z handlowaniem polskim długiem. Pieniądze z Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego trafiały na prywatne konta. „

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/1010567,profesor-prawa-walerian-panko-prezes-nik-zginal-tragicznie-22-lata-temu-zdjecia,id,t.html

 

Zarówno kierowca Pańki jak i jego zona zeznawali ,że słyszeli huk ( wybuch) ,a potem samochód zjechał na przeciwległy pas ruchu.

Podobnie opisuje obecne zdarzenie prezydent Duda:

„Był wystrzał, był huk, wszyscy go słyszeliśmy. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Jak państwo widzicie, jestem cały i zdrowy. Sprawa będzie badana przez ekspertów. Jak sądzę, mam nadzieję, że zostanie zbadana porządnie i wnikliwie, bo taka rzecz się nie powinna zdarzyć - powiedział dziennikarzom prezydent, który przyjechał do Istebnej na narty.”

http://www.fakt.pl/politycy/prezydent-duda-dziekuje-kierowcy-za-ocalenie-zycia,artykuly,615922.html 

Dziwnie wygląda ten wybuch opony. Na ogół rozrywa się bok opony. Tutaj na jezdni lezy oderwany bieżnik tak to wygląda rys 4. Na boku opony nie widać uszkodzeń za to siła wybuchu odgieła prawy tylny błotnik  do tyłu rys1 ,1a i 2  To odgięcie częściowo mogło być spowodowane przez zjechanie do rowu i zaczepienie o cos, ale na poboczu nie ma żadnych sladów wskazujących na taka sytuacje. Więc smiało mozna powiedzieć ,że wybuch był od koła do tyłu

Jest cały szereg filmów na TVN 24

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/pekla-opona-w-limuzynie-prezydenta-dudy,624745.html

 

Opona rozleciała się kompletnie

W filmiku zatytułowanym: ( prezydent Duda dla faktów)

Prezydent Duda ważny świadek zajścia mówi:

- Kierowca zachował się przytomnie i super fachowo

- nie uderzyliśmy ,ani w barierkę ani w samochody jadące na pasie  obok

- auto wpadło w taki poślizg i zsunęliśmy się do rowu

- specjalne auto limuzyna teoretycznie taka sytuacja nie powinna się zdarzyć.

- opona rozleciała się kompletnie

- muszą byc przeprowadzone rutynowe badania.

Jeżeli opona rozleciała sie kompletnie to to  co widać na rys. 1 ,1a, 2 wokól prawego tylnego koła to jest plastikowa wkładka umozliwiającaa dlaszą  jazdę patrz rys.3

W filmiku pt:  „ albo była niewłaściwa opona albo kierowca złapał pobocze

Agent  Dziewulski mówi

-kierowca mógł złapać pobocze lewymi kołami, następnie korygował ostrym manewrem tor jazdy, samochód postawiło w poprzek jezdni, to nie jest samochód ,który jest kontrolowany, a jak jeszcze hamulce ssą naciśnięte ,to żadna opona nie pomoże ta opona zostaje zdarta w gruncie rzeczy do praktycznej możliwości ujścia z niej powietrza.

Dziewulski zapomniał ,że główny świadek mówi o strzale i huku i dopiero manewrach na droze zakończonych zsunięciem się do rowu.

Wczoraj gen. Janicki już usiłował sugerować niewłaściwą prędkość i niewłaściwe  szkolenie.

Lubię to! Skomentuj43 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka