foto: Pixaby
foto: Pixaby
Niezależny Blog Fotograficzny Fotovideorynek Niezależny Blog Fotograficzny Fotovideorynek
109
BLOG

Czy lustrzanka cyfrowa jest dobrym aparatem dla dziecka?

Niezależny Blog Fotograficzny Fotovideorynek Niezależny Blog Fotograficzny Fotovideorynek Technologie Obserwuj notkę 4
Dzisiaj przy gorącej zimowej kawce temat: Czy lustrzanka cyfrowa jest dobrym aparatem dla dziecka? Lustrzanka cyfrowa jest zaawansowanym aparatem cyfrowym zarówno pod względem konstrukcji i jednocześnie skomplikowanym w obsłudze. Można oczywiście fotografować lustrzanką cyfrową korzystając z programów tematycznych i trybu automatycznego, ale potrafią to robić dużo tańsze aparaty kompaktowe.

 Możliwość obserwacji kadru poprzez wizjer optyczny jest dzisiaj praktycznie jedyną zaletą lustrzanki cyfrowej. Lustrzanki z reguły sprzedawane są z ciemnym zoomem (obiektywem zmiennoogniskowym), który utrudnia wykonywanie dobrych zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych, który co dodatkowo zwiększa wagę i rozmiary zestawu.

Dziecko ze względu na ergonomię potrzebuje aparatu, który będzie dopasowany do rozmiaru jego dłoni. Aparat fotograficzny dla dziecka powinien być dopasowany do  jego umiejętności i poziomu rozwoju umysłowego. Kompakty oraz bezlusterkowce z reguły są znacznie lżejsze od lustrzanek przy tym samym rozmiarze matrycy. Lustrzanki cyfrowe mają znacznie większe rozmiary i wagę niż aparaty kompaktowe czy bezlusterkowce o rozmiarze matrycy micro cztery trzecie.

Dalsza cześć artykułu na stronie: http://fotovideorynek.pl/czy-lustrzanka-cyfrowa-jest-dobrym-aparatem-dla-dziecka/

Blog Fotovideorynek

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim

#aparat dla dziecka

#lustrzanka dla dziecka

#lustrzanka cyfrowa dla dziecka

#jaki aparat dla dziecka?

#bezlusterkowiec dla dzieckaMiłośnicy dobrej fotografii i pasjonaci profesjonalnego sprzętu.

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie