Przemo93 Przemo93
280
BLOG

Ab ovo

Przemo93 Przemo93 Historia Obserwuj temat Obserwuj notkę 0

Dwa słowa, w pięciu zdaniach o sobie...

Przyszedłem na świat w wielkanocne popołudnie 1993 roku. Tak więc jestem dość młodym człowiekiem, jednak mam względne pojęcie o wartościach jakie funkcjonują na tym świecie. W 2006 roku rozpocząłem swoją przygodę ze Związkiem Harcerstwa Polskiego, która trwa nieprzerwanie po dziś dzień. Obecnie jestem szczęśliwym instruktorem pełniącym funkcję na poziomie Śląskiej Chorągwi i Hufca Częstochowa, jednak tym co sprawia mi najwięcej radości jest funkcja przybocznego-zastepowego. Co mnie w życiu ukształtowało do obecnej formy? *Przez całe dzieciństwo wychowywały mnie same kobiety (tata po długiej chorobie zmarł gdy miałem 8 lat), *działalnośc harcerska, gdzie nauczyłem się, że praca na cudzy rachunek prowadzi do wstecznego rozwoju, *Kościół, z którym związałem się przez posługę ministrancką, lektorską, oazową i w pewnym okresie mojej młodości jaką tylko się dało, *i ostatni - chyba najważniejszy czynnik - to mądrzy ludzie, z bagażem doświadczeń, których miałem przyjemność spotkać na swojej drodze.

W trochę ponad miesiąc po osiągnięciu pełnoletności zwązałem się z działalnością polityczną na rzecz partii Polska Jest Najważniejsza. W moich poglądach daleko mi do lewicy, bardzo daleko. Wartości wynikające z mojej wiary, przynależności do ZHP gdzie przyrzekałem służyć Bogu, Ojczyźnie i Bliźnim, oraz po prostu wewnętrznych przekonań, stawiają mnie po prawej stronie sceny.

Bóg - Swego czasu bardzo dużo czasu spędzałem w kościele, miałem to szczęście spotkać na swojej drodze bardzo dobrych księży - przewodników. Zaanagażowałem się w Liturgiczną Służbę Ołtarza, parafialnej roboty Oaze, kręciłem sie przy plebanii kiedy trzeba było coś pomóc, jednak modlitwa i duchowość, zajmują szczególne miejsce w moim życiu. W ZHP pełnię funkcję szefa Zespołu Wychowania Duchowego i Religijnego Hufca ZHP Częstochowa, działam również jako członek tego zespołu na poziomie Śląskiej Chorągwi. 

Honor - Staram się do powierzanych mi zadań podchodzić z pokorą, czy mi się to udaje nie wiem. Jednak, wiem, że w pracy bardzo ważny jest szacunek do niej, do siebie i do drugiego człowieka. Godności w stosunku do siebie, nie postrzegam jako rodzaj egoizmu. Godnośc i szacunek są fundamentem istnienia, nie można mówić o pełni człowieczeństwa, bez tych podstaw. Staram się szanować każdego człowieka, bez względu na przekoania czy poglądy, jednak oczekuję w zamian tego samego.

Ojczyzna - Sam nie wiem, dlaczego zawsze mam ciarki na plecach, kiedy słysze Mazurka Dąbrowskiego, albo patrzę jak na maszt wciągana jest biało-czerwona flaga. Polska to moja tożsamość, jestem dumny z bycia Polakiem i bez względu na wszystko nie chcę nigdy opuścić swojej Ojczyzny, chyba, że zmusi mnie do tego sytuacja życiowa. Czuję się za Polskę odpowiedzialny, dlatego staram się silnie angażować społecznie, teraz na rzecz miasta i regionu, ale w przyszłości chciałbym robić coś na rzecz całej Polski i wszystkich Polaków. I chociaż czasem cisną się na usta słowa Marszałka Piłsudskiego "Naród wspaniały, tylko ludzie k..." to kocham swój kraj.

Tyle w skrócie o mnie i moim światopoglądzie. Celem tego bloga, jest wyrażanie mojego oficjalnego stanowiska, w sprawach publicznych i nie tylko. Nie będę siedzieć cicho, kiedy za wolność słowa, krew, siły i zdrowie, tracili moi przodkowie.

Przemo93
O mnie Przemo93

Otwarty na świat, z mocno zakorzenionymi wartościami w historii, tradycji, religii i kulturze.

Nowości od blogera

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Kultura