5 obserwujących
28 notek
69k odsłon
  494   0

Sokołów vs social media

 

 Zaczeło się niewinnie, miłośnik gotowania na swoim vlogu zaprezentował test tatara firmy Sokołów vs tatar przyrządzany domowym sposobem, więcej: prawo.rp.pl/artykul/756571,1041286-Dobra-osobiste--Tatar-za-150-tys--zl-czyli-bloger-Piotr-Oginski-z-Kocham-Gotowac-kontra-Sokolow.html 

Sokołów który prawdopodobnie jest jeszcze mentalnie w XXw. a dział PR ma na Sri lance albo w jakimś innym egzotycznym miejscu z którym nie ma łączności nie wdając się w polemike, ani nie próbując nawet wyjść z twarzą z całej sytuacji skierował sprawę przez swoją kancelarie prawną do sądu.

"W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi tego, czy „Sokołów” S.A. pozwała pana Piotra Ogińskiego, blogera kulinarnego prowadzącego serwis, w tym kanał YouTube, o nazwie „Kocham gotować” potwierdzamy, że sprawę przekazaliśmy do Kancelarii Adwokackiej obsługującej Grupę Sokołów. Pan Piotr Ogiński został pozwany przez „Sokołów” S.A. w związku z naruszeniem dóbr osobistych firmy „Sokołów” S.A. w filmach opublikowanych na kanale w serwisie Youtube.com i udostępnionych w serwisie „Kocham gotować”. W wykonaniu orzeczenia sądowego pan Piotr Ogiński usunął przedmiotowe filmy, dzięki czemu nie doszło do dalszych naruszeń oraz do usunięcia treści naruszających dobra osobiste „Sokołów” S.A..".

w oświadczeniu zapomnieli dopisać że Ogiński został rownież pozwany o odszkodowanie w wysokości 150 000 zł, widocznie to tylko szczegół.

https://www.facebook.com/sokolowfanpage

umieścili to na swoim fanpage, link powyżej, chociaż sądzę że zostanie on niedługo zlikwidowany ponieważ jaki sens ma utrzymywanie tego rodzaju reklamy/promocji produktu skoro pod każdym postem są komentarze tego typu:

Ed Golda: Czy może trzeba dodać cząbru gdyż smak orginału przypomina papier z wodą ?

Mateusz Mikołajczyk: Z wami to nie wiadomo co tam wrzuciliscie

 

i świeży żart z dzisiaj:

Przychodzi baba do sklepu i pyta:

- Dzień dobry, jest tatar?

- Z Sokołowa?

- Nie, z mięsa

 

Cała ta sytuacja świetnie odzwierciedla pozycje social media i internetu w dzisiejszym świecie, jak widać można mieć wielką firmę i pieniądze a nie mieć kompletnie pojęcia o rzeczywistości która zmienia się z dnia na dzień.

Nawet tytuł notki powinien brzmieć social media vs Sokołów bo właśnie internauci przeszli do ofensywy i nikt już nie będzie pamietał o co poszło, wszyscy za to będą pamiętać że lepiej nie kupować nic z sokołówa bo może pozwać do sądu.

P.S.

info dla ludzi z Sokołowa, co raz się znalazło w internecie zostanie w nim na wieki wieków, amen.

http://www.zajawkowo.pl/film/9579/tatar-sokolow---test-komercyjnego-miesa/

 

Lubię to! Skomentuj Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale