24 obserwujących
451 notek
391k odsłon
  12373   0

Wkrótce nowy Salon24.pl

Nowe logo serwisu Salon24.pl. © Salon24.pl S.A.
Nowe logo serwisu Salon24.pl. © Salon24.pl S.A.

Przejrzysty, kolorowy, szybki,  przyjazny dla użytkownika – taki będzie nowy Salon24.pl. Zmieni się jego szata, ale nadal będzie tym samym niezależnym serwisem blogowym, jakim jest od 10 lat.

3 stycznia 2017 roku o godzinie 18.00 musimy wyłączyć serwis na kilkanaście godzin. Wrócimy już w nowej odsłonie 4 stycznia przed południem. W tym czasie przeprowadzimy migrację całej bazy danych. Wszystkie blogi, ustawienia kont, notki, zdjęcia i komentarze opublikowane do chwili wyłączenia będą oczywiście dostępne bez zmian w nowym serwisie.

Co się zmieni w wyglądzie i działaniu serwisu? Oto najważniejsze zmiany:

Nowe logo Salon24.pl

Będzie to jedna z najbardziej zauważalnych zmian. Pożegnamy się ze starym logotypem, który mamy od początku istnienia Salon24.pl. Nowe logo jest nowoczesne, lekkie i lepiej nawiązuje do charakteru serwisu – miejsca,  w którym spotykają się różne punkty widzenia.

Nowa struktura serwisu

Nowy Salon24.pl ma nową strukturę, inną od obecnej. Oprócz strony głównej zobaczycie Państwo strony działów: Polityka, Gospodarka, Rozmaitości, Społeczeństwo, Kultura, Sport, Technologie.

Wprowadzimy nową kategorię – temat, jak np. „Sejm i Senat”, „Katastrofa smoleńska” czy „Trybunał Konstytucyjny”. Tematy pozwolą łatwiej znajdować teksty komentujące określone wydarzenie.

Publikując notkę, będzie Państwo wybierać tylko dział. Administracja przypisze ją do właściwego tematu, doda również tagi.

Dzięki nowej strukturze, Państwa notka – oprócz bloga – z bardzo dużym prawdopodobieństwem znajdzie się też na stronie tematu, a jeśli będzie interesująca, także na stronie głównej i na stronie działu. Tym samym Państwa teksty będą się pojawiać się w różnych miejscach.

Zdjęcia i tytuły

Strona główna i strony działów będą komponowane przez administrację serwisu. Będziemy na nich polecać najciekawsze - naszym zdaniem - teksty. Nowością w nowym Salonie24 będą zdjęcia ilustracyjne i "odredakcyjne" tytuły, które będą promować Państwa notki. 

Zdjęcie i „redakcyjny” tytuł będą widoczne tylko na stronach komponowanych przez administrację. Oczywiście nie będziemy nic zmieniać w Państwa tekstach. Będą to tylko „szaty”, dzięki którym Państwa notka będzie miała szansę być lepiej zauważona i chętniej „klikana”.

Zdjęcie profilowe

W nowym Salonie24.pl każdy użytkownik będzie mógł dodać swoje zdjęcie profilowe, a także spersonalizowaną winietę bloga.  Nie będzie już podziału na „niebieskich”, „czerwonych” i „zielonych” autorów.

Planowanie publikacji notki

Aby zaplanować publikację notki, wystarczy ustawić datę i godzinę publikacji, nawet odległą. Oczywiście nadal będzie można publikować notki od razu, jak obecnie.

Wideo z różnych źródeł

W nowym edytorze notki będzie można dodać wideo z wielu popularnych źródeł, takich jak Vimeo, Instagram, YouTube, DailyMotion i in. Obecnie można korzystać tylko z YouTube’a.

Responsywność

Nowy Salon24.pl jest w pełni responsywny, tzn. dostosowuje się do wielkości ekranu urządzenia, na którym jest otwierany. Wyświetla się dobrze zarówno na dużym ekranie komputera, jak i na smartfonach i tabletach. Na każdym urządzeniu będzie dostępna pełna wersja serwisu, tzn. będzie można się zalogować, napisać notkę lub komentarz. Dotychczasowa „odchudzona” wersja mobilna serwisu po zmianie nie będzie już dostępna.

Komentowanie

Ze względów technologicznych i finansowych zdecydowaliśmy się wprowadzić zmianę w sposobie komentowania. W nowym serwisie będziemy korzystać z gotowego narzędzia do umieszczania komentarzy - wtyczki Facebooka. To rozwiązanie znacząco odciąży serwery Salon24.pl i przyspieszy działanie serwisu. Stosuje je wiele serwisów internetowych, np. tygodnik „wSieci” i portal Natemat.pl.

Zmiana ta oznacza dla Państwa tyle, że aby umieścić komentarz pod notką w Salonie24, trzeba będzie być zalogowanym do Facebooka. Bardzo wielu z Państwa ma już konta w tym popularnym serwisie. Komentarze umieszczane pod notkami w Salon24.pl nie będą publikowane na Państwa „ścianach” na Facebooku, chyba że zdecydujecie Państwo inaczej.

Osoby nieposiadające jeszcze konta na Facebooku, aby umieścić komentarz w Salon24.pl, będą musiały najpierw zarejestrować się na Facebooku. Jest to czynność jednorazowa.

To tylko niektóre, najważniejsze zmiany, które czekają na Państwa w nowym Salon24.pl. Mamy nadzieję, że przyjmiecie je z zadowoleniem, a ewentualne niedogodności – z wyrozumiałością. Obecna zmiana nie jest końcem naszej pracy nad nowym serwisem. Będziemy go na bieżąco udoskonalać, słuchając także Państwa uwag. 

Jesteśmy podekscytowani, ciekawi efektu i Państwa opinii.

Bogna Janke

© Artykuł jest chroniony prawem autorskim. Wykorzystanie tylko pod warunkiem podania linkującego źródła.

 

Lubię to! Skomentuj7 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura