Blog
Trzeba wierzyć
crack
crack Specjalista ds. pomocy publicznej
0 obserwujących 72 notki 89306 odsłon
crack, 28 lutego 2014 r.

Porozumienie w Kijowie - MSZ coś ukrywa?

Chciałbym zwrócić na jedną ciekawą rzecz dotyczącą sławnego porozumienia w Kijowie. W zasadzie kwestia dotyczy informacji podanych na stronie MSZ. 

Otóż na stronie internetowej Ministerstwa czytamy

(link tutaj: http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl/aktualnosci/wiadomosci/

szef_polskiej_dyplomacji_mediuje_na_rzecz_rozwiazania_kryzysu_na_ukrainie)

 "Misja złożona z szefów dyplomacji Polski, Francji i Niemiec gościła w Kijowie przez ponad dwa dni. W jej trakcie doszło do serii spotkań z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem, przedstawicielami ukraińskich władz, trzema liderami opozycji oraz społeczeństwem obywatelskim. Ostatnia sesja negocjacyjna w nocy z czwartku na piątek trwająca ok. 10 godzin odbyła się w obecności specjalnego wysłannika Federacji Rosyjskiej Władimira Łukina.

Efektem prac misji jest podpisany w piątek w Kijowie dokument "Porozumienie na rzecz uregulowania kryzysu na Ukrainie"

oraz w innym fragmencie

„Dokument jest podpisany przez prezydenta Wiktora Janukowycza, trzech liderów opozycji Arsenija Jaceniuka, Witalija Kliczkę i Ołeha Tiahnyboka oraz jako świadków ministrów spraw zagranicznych Trójkąta Weimarskiego. Wcześniej został parafowany przez specjalnego wysłannika Federacji Rosyjskiej Władimira Łukina.

O jakim dokumencie jest ta informacja? O ostatecznej wersji porozumienia czy o wersji roboczej? Jeżeli ostatecznej, dlaczego jest tu mowa, iż dokument „został parafowany przez specjalnego wysłannika Federacji Rosyjskiej Władimira Łukina”. Przecież wysłannik nie podpisał porozumienia, co doniosły media, a czy parafka miała jakieś znaczenie? O niepodpisaniu bezpośrednio mówił sam Łukin:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15505624,

Wyslannik_Putina__Nie_podpisalem_porozumienia__bo.html

Mówił także o tym sam minister Sikorski.

Co więcej, na stronie MSZ umieszczono skan porozumienia (link: http://www.msz.gov.pl/resource/1c430b04-742e-4e3f-83be-a675d3ba2d7d:JCR)

Jego ostatnia strona prezentuje się tak, i rzeczywiście jest tam podpis (parafka) Łukina:

 

Jednakże w artykule ze strony gazeta.pl – do którego link podałem wyżej – a który dotyczy oświadczenia W.Łukina, iż nie podpisał on porozumienia znajduje się następujące zdjęcie tegoż porozumienia (podane za pravda.com.ua):

(podpis na gazeta.pl:  Zdjęcie dokumentu, który kończy kryzys na Ukrainie)

Jak widać, brak tu jest podpisu przedstawiciela FR. Co więcej nie zgadzają się tutaj jak widać od razu także inne rzeczy.

Pytanie moje dotyczy zatem podstawowej kwestii: jaki dokument prezentuje MSZ. Jakąś pierwszą wersję porozumienia? Wersję roboczą? Skąd te rozbieżności? Jeżeli jest to wersja robocza, po co ją pokazywać? Czy wersja ostateczna różni się od dokumentu ostatecznego? Czy MSZ nie chce ujawnić wersji ostatecznej?  Nie może? Czy ktoś z blogerów może wyjaśnić tą kwestię – może coś przeoczyłem i sprawa została wyjaśniona. Jeżeli nie, czy MSZ coś ukrywa? Czy jest to tylko zwyczajny błąd?  

 

 

 

 

 

Opublikowano: 28.02.2014 15:41.
Autor: crack
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Trochę konserwatywny model > 30. Realista z dużą nutą marzyciela. Jeszcze będzie dobrze !!!;

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @SPLIN Ok. Dlaczego więc notka na MSZ wprost nie mówi o tym, tylko pisze się o porozumieniu,...
  • @Autor Niestety ma Pan rację. Tusk za wszelką cenę będzie starał się wcisnąć nam Euro. I...
  • @JFLibicki Panie Senatorze, dwa pytania: Jakie stanowisko przypadło Panu w odnowionym PRON-ie i...

Tematy w dziale