55 obserwujących
97 notek
256k odsłon
174 odsłony

Niepokojące pojęcie naród

Wykop Skomentuj4

Niektórzy reagują różnie na różne słowa. Na przykład moja koleżanka nie znosi określenia "muli mnie". Ja nmie cierpię, jak ktoś do mnie mówi "proszę panią". A znam takiego, co agresywnie reaguje na "wziąść".

Są też tacy, którzy na słowo "naród" reagują podobnym sykiem jak książe ciemności na "vade retro....". I na ten przykład dziś mój znajomy (o Boższ,,,jakich ja mam znajomych!) wrzucił na facebooka zdjęcie z czarnego protestu opisane m.in tak: "tak się rodzi spoleczeństwo obywatelskie. Tak się rodzi naród". 

Zaszumiało, oj zaszumiało i zasyczało. Naród? brzmi brunatnie (cytat dosłowny) W tym miejscu powinno pojawić się sporo emotikonów przedstawiających zaniepokojone mimiki, kręcące główkami, cmokające z dezaprobatą. Co za dysonans. Z jednej strony działaczka, siostra walcząca, z drugiej ten brunatny....ech.

 

No, chłopaki, nie bójta się. Jaki naród się urodzi z tego towarzycha? Połowa w wieku poprokreacyjnym, druga połowa niezbyt, że tak powiem, atrakcyjna na rynku genów, a wszystkie za legalnym skrobaniem na życzenie. Możecie spać spokojnie. 

V.R.S. 

Wykop Skomentuj4
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale