Blog
http://superomanticgirl.blogspot.com/
bożena
55 obserwujących 96 notek 252412 odsłon
bożena, 3 października 2016 r.

Niepokojące pojęcie naród

Niektórzy reagują różnie na różne słowa. Na przykład moja koleżanka nie znosi określenia "muli mnie". Ja nmie cierpię, jak ktoś do mnie mówi "proszę panią". A znam takiego, co agresywnie reaguje na "wziąść".

Są też tacy, którzy na słowo "naród" reagują podobnym sykiem jak książe ciemności na "vade retro....". I na ten przykład dziś mój znajomy (o Boższ,,,jakich ja mam znajomych!) wrzucił na facebooka zdjęcie z czarnego protestu opisane m.in tak: "tak się rodzi spoleczeństwo obywatelskie. Tak się rodzi naród". 

Zaszumiało, oj zaszumiało i zasyczało. Naród? brzmi brunatnie (cytat dosłowny) W tym miejscu powinno pojawić się sporo emotikonów przedstawiających zaniepokojone mimiki, kręcące główkami, cmokające z dezaprobatą. Co za dysonans. Z jednej strony działaczka, siostra walcząca, z drugiej ten brunatny....ech.

 

No, chłopaki, nie bójta się. Jaki naród się urodzi z tego towarzycha? Połowa w wieku poprokreacyjnym, druga połowa niezbyt, że tak powiem, atrakcyjna na rynku genów, a wszystkie za legalnym skrobaniem na życzenie. Możecie spać spokojnie. 

V.R.S. 

Opublikowano: 03.10.2016 21:24.
Autor: bożena
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Ostatnie komentarze

  • no nie mogę, chyba drugi raz się z tobą w czymś zgodzę
  • ej no, pojechałeś:-)
  • młode chcą być modne, więc czytają modne gazety, oglądają modne programy, wciągają to,...

Tematy w dziale