Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
72 obserwujących
1174 notki
426k odsłon
136 odsłon

"Pewna przyszłość" - jaka?

Wykop Skomentuj11

Ponownie zadziwiony jestem brakiem komentarzy dotyczących hasła wyborczego Kidawy Błońskiej. Czy naprawdę blogerzy "nie czują bluesa"?


To, że opozycja z "siłą przewodnią" w postaci PO wykazuje się coraz to bardziej ograniczonymi walorami intelektualnymi - to już nie dziwi; wpływy i poziom intelektualistów "europejskich" organizujących różnego rodzaju hucpy na mentalnym poziomie kamienia łupanego to codzienność z którą musimy się borykać.

Jednak liczyłem, że "na własnym podwórku" nie będą epatować społeczeństwa swymi zdolnościami. Jednak myliłem się i to zasadniczo.


Dobitnym przykładem jest hasło wyborcze kandydatki na prezydenta RP zawierające zamiar realizacyjny domniemanej kadencji:


PEWNA PRZYSZŁOŚĆ.


Moje skojarzenia związane z tym hasłem wskazują na przyszłość, która może być niejednoznaczna, niejasna, nieokreślona - ogólnie JAKAŚ.

Na wszelki wypadek zajrzałem do słownika języka polskiego - i tam jest tego potwierdzenie: słowo określające tu przyszłość odnosić się może do "pewien, pewna, pewne", czyli "bliżej nieokreślony",  jak również do określenia człowieka, na którego można liczyć w danej sprawie.


No cóż. Z którym znaczeniem kojarzy się Państwu p. Małgorzata Kidawa - Błońska?


Mnie tylko dziwi, że PO ma "spin doctorów"  o takim poziomie skojarzeń. To, że sami nie mają wyobraźni - ich sprawa, ale dlaczego sądzą, że inni są na ich poziomie?Wykop Skomentuj11
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale