Okiem ogrodnika
Rodzina i społeczeństwo, czyli - jak żyć?
83 obserwujących
1350 notek
494k odsłony
617 odsłon

Ręce precz od narciarstwa

Wykop Skomentuj59

To, że niszczone są różne działy społecznej aktywności - przeboleję. Ale niszczenie narciarstwa wymaga bezwzględnego odporu.


O ile wcześniej można było jakoś tłumaczyć różnorakie obostrzenia, to w odniesieniu do narciarstwa - zamykania stoków i wyciągów - jest już grubą przesadą. Wskazuje na świadome i złośliwe utrudnianie normalnego życia społeczeństwu.

Narciarz - w stosownym stroju, a zatem w kasku, grubym ubraniu i coraz częściej stosowanych kominiarkach, rękawicach - nie ma praktycznie nawet możliwości kontaktu "covidowego".

Można rozważać kwestię wyżywienia i mieszkania, ale znaczna część lokalizacji to apartamenty umożliwiające przygotowanie posiłku we własnym zakresie.

Czym różni się mieszkanie w takim uprzednio odkażonym apartamencie od mieszkania we własnym mieszkaniu/domu?


Wniosek jest oczywisty: rząd świadomie chce uprzykrzyć ludziom życie, a biorąc pod uwagę zdrowotne walory uprawiania sportowych zajęć na świeżym powietrzu - dąży do pogorszenia kondycji zdrowotnej społeczeństwa.

Jeszcze mało kumatemu Morawieckiemu można się nie dziwić, ale żeby anonsował zamknięcie stoków minister zdrowia - woła o pomstę do nieba. Czy ten człowiek zdaje sobie sprawę z tego, co robi? Przecież za takie decyzje powinien nie tylko być poddany opiniowaniu przez Trybunał Stanu, ale także powinien odpowiadać za zbrodnię przeciwko społeczeństwu - jako sprawca zagrożenia o dużej skali skutkującego śmiercią przynajmniej kilkunastu tysięcy ludzi. A to jest minim wzrostu śmiertelności i to tej nie powodowanej "covidem".


Uzasadnionym społecznie byłoby zorganizowanie demonstracji narciarzy. Taka demonstracja - z całym ekwipunkiem, pozwoliłaby na usunięcie z szeregów potencjalnych prowokatorów. Po prostu - ci bez nart powinni być usuwani z szeregów demonstrantów.


Z kolei - także policja powinna oględnie odnosić się do demonstrantów i nie stosować bezpodstawnie siły - bo narta jest dłuższa od policyjnej pałki. A należy pamiętać, że narciarze należą do najspokojniejszych, ufnych i kontemplujących przyrodę obywateli. No chyba, że ich ktoś ...


Myślę, że ewentualni organizatorzy (jeśli protest miałby dojść do skutku), powinni zaprosić Pana Prezydenta Dudę o wsparcie  i udział w proteście.


PS. Nartowanie jest pikne, najpikniejse na świecie, ino zara po dupceniu. 

Moją drugą miłością jest żeglarstwo, ale trudno zabrać jachty na protest. Ale jak mus...

Wykop Skomentuj59
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości