Krzysztof J. Wojtas Krzysztof J. Wojtas
272
BLOG

500+ + 447

Krzysztof J. Wojtas Krzysztof J. Wojtas Prawo Obserwuj temat Obserwuj notkę 4

Czy istnieje związek między nimi?


Wydaje się to tak oczywiste, że aż umyka postrzeganiu.


Cała karuzela watowska oparta była na decyzjach PO i Tuska, gdzie uzasadnieniem było pozostawienie pieniędzy w rękach inwestorów, co miało się przyczyniać do rozwoju polskiej gospodarki.

Nie w ręku rządu, a w ręku prywatnych osób z inicjatywą.

Kwoty o jakie chodzi - to ok. 30 mld PLN rocznie. Sporo pieniędzy na inwestycje. Można twierdzić, że były to pieniądze "zaoszczędzone" na konsumpcji i skierowane na inwestycje.

(Sprawą chyba oczywistą jest, że takie środki są wygospodarowywane z aktywności społeczeństwa).

Ujęcie problemu jest akceptowalne logicznie i mieści się w kategoriach lewacko/liberalnej mentalności.


Cały problem w tym, że ta wykładnia była tylko przykrywką służącą mamieniu mało rozgarniętych. Faktycznie pieniądze były rodzajem haraczu płaconego przez Polskę   - komu? To chyba oczywiste.

Dzięki temu Tusk nie był atakowany; można sądzić, że było to za wiedzą Merkel, ale chyba Niemcy nie mieli zbyt dużego udziału w tym procederze.


Uszczelnienie WAT i skierowaniu pieniędzy do społeczeństwa spowodowało wściekłość "określonych kręgów". Skoro nie dało się drenować taką metodą - postanowiono załatwić sprawę naciskiem bezpośrednim. Rozbójniczym wymuszenie, Bo środki przekazane społeczeństwu - są nie do "odzyskania". Zwłaszcza, że to stało się niejako już świadczeniem stałym. Odebranie przywileju zaowocowałoby rozruchami społecznymi.

Ta droga wycieku środków - została bezpowrotnie utracona.

Skutkiem zaś jest nie tylko wzrost konsumpcji, ale też zapoczątkowany został ruch inwestycyjny bazujący na możliwości tworzenia kapitału początkowego z zabezpieczeniem w postaci stałych dochodów.


Poddanie się  skutkom "447" to nie tylko obniżenie konsumpcji, ale też blokada rozwojowa.


Jak się to ma do społecznego odczuwania?

Obecnie samo  (ustawowe, co proponują np. Konfederaci) odrzucenie żydowskich żądań - to za mało. Konieczne jest uzupełnienie tego aktu również ustawowym ograniczeniem dofinansowywania żydowskich instytucji do poziomu wynikającego z udziału Żydów w populacji mieszkańców.

Obecnie, 70 lat po wojnie, a więc praktycznie 3 pokoleniach, nie ma żadnych związków z posiadaniem dóbr w czasie poprzedzającym. Zwrot majątków - jest niecelowy i niesprawiedliwy, gdyż te pieniądze byłyby zabrane ludziom nie mającym żadnych powiązań z czasem minionym.

Także fakt, iż przed II WŚ Żydzi stanowili ok. 10 % polskiego społeczeństwa, nie ma żadnego przełożenie na utrzymywanie żydowskich instytucji teraz. Zwłaszcza wobec niecnych (jak ostatnio p. Śpiewaka) wystąpień ludzi utrzymywanych przez polskie społeczeństwo.

członek SKPB, instruktor PZN, sternik jachtowy. 3 dzieci - dorośli. "Zaliczyłem" samotnie wycieczkę przez Kazachstan, Kirgizję, Chiny (prowincje Sinkiang, Tybet _ Kailash Kora, Quinghai, Gansu). Ostatnio, czyli od kilkudziesięciu już lat, zajmuję się porównaniami systemów filozoficznych kształtujących cywilizacje. Bazą jest myśl Konecznego, ale znacznie odbiegam od tamtych zasad. Tej tematyce, ale z naciskiem na podstawy rzeczypospolitej tworzę portal www.poczetRP.pl

Nowości od blogera

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka