Blog
Most nad nicością
Partisan gardening
Partisan gardening Zaniepokojony optymista
20 obserwujących 366 notek 558809 odsłon
Partisan gardening, 10 lipca 2017 r.

Kabaretowe męczeństwo Frasyniuka, z tyłu Mazguła. A młodzi będą gwizdać?

2388 66 0 A A A


  Kontrmanifestacja ponownie szykuje się do blokowania Miesięcznicy Smoleńskiej. Frasyniuk znowu chce powrócić na pierwsze strony gazet i do czołówki mediów elektronicznych. Tym razem warto zabrać keczup i gorszy garnitur. Będzie może poważniej. Skrzykiwane są oddziały KODu.

  Brakuje jednak młodego narybku na kontrmanifestacjach. Badanie instytutu Ariadna dla "Dziennika Gazety Prawnej" pokazuje, że niestety dla opozycji nie są one pomyślne i w grupie wiekowej 18 - 24 lat to PiS zgarnia 63,5 % a PO+N zaledwie 3,5% poparcia. Owszem w starszych grupach wiekowych to poparcie dla opozycji rośnie. PO+N króluje w średnich miastach.

  U młodych zrobiła się moda na jasny patriotyczny przekaz. Z takim przekazem mają problem przedstawiciele opozycji, którzy wyciągają przeróżne emblematy i chorągiewki a także kwiatki nie z naszej rozpoznawalnej tradycji i kultury. Taki misz - masz, pomieszanie z poplątaniem. Brak tej przejrzystej idei, brak jasnej identyfikacji jest największym problemem tego "opornego" zbiegowiska co staje w poprzek drogi. Ów niejasny zlepek, owa dojmująca mętność sprawia, że przypomina się niedawny Hamburg. Tyle, że tam jednak królowała młoda krew i żądza niszczenia wszystkiego wokół. Owszem, pan Kasprzyk też chętnie coś zniszczy, komuś mocno przyłoży choćby dechą, jak to się też marzy byłemu prezydentowi Panu Komorowskiemu, ale potencjał chyba już jednak nie ten. O Hamburgu można tylko śnić panie Kijowski i panie Kasprzyk. Frasyniuk chce żeby go znowu na rękach nosić i robić mu ładne fotki. Wałęsa nie rzuci się Rejtanem, jak obiecywał, bo nie zdąży się wyleczyć ale wzywa do walki bez przemocy. Dawno już nie podjął tak mądrej decyzji a i Gandhim na koniec przemówił. Taki to krajobraz przed bitwą.

   Jak zwykle błyskotliwy i przenikliwy Leszek Miller zauważa w wywiadzie dla „Wprost”, cytowanym także we „wPolityce”, że skoro można blokować Miesięcznice Smoleńskie to można to samo zrobić z Paradą Równości. Narodowcy na pewno chętnie skorzystają ze sposobności by się pokazać. Przy okazji rozprawia się Miller z nadmiarem ambitnych wodzów, których wspiera zbyt mało Indian ale widzi też niebezpieczeństwo w eskalacji napięcia:

"Wojna domowa potrafi być bardziej krwawa od wojny obronnej. Wszyscy powinniśmy być zainteresowani, żeby napięcie w Polsce zmalało. Niestety wydaje mi się to coraz mniej prawdopodobne."

   Warszawa już w sporej części pojechała z dziećmi na wakacje. Zostali ci co ciężko pracują albo pilnują cudzych psów i kotów. WIG80 poszedł w górę a waluty obce znowu w dół. Węgiel także w górę a ropa natomiast w dół.

Ojczyzna ma się coraz lepiej i to niepokoi jej wrogów.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Próbuję zrozumieć

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Prof. Zimmermann przypomniał w ten sposób Prezydentowi Dudzie, że jednak ustawy o SN i KRS...
  • Niektóre wiszą a inne się chowają we mgle i za te trzeba płacić. Właśnie mi taki jeden...
  • Szeliga Całkowita zgoda. Doszło jednak także przy okazji do jawnej kompromitacji tego...

Tematy w dziale Społeczeństwo