Blog
Most nad nicością
Partisan gardening
Partisan gardening Zaniepokojony optymista
31 obserwujących 488 notek 826779 odsłon
Partisan gardening, 15 maja 2018 r.

Schetynie najlepiej wychodzi zdrada ale czy tym razem skutecznie?

1631 49 0 A A A

  Platform była nieco skołowana, że użyję popularnego kolokwializmu, w kwestii sporu polsko - żydowskiego. Najpierw chyliła się ku zdradzie polskiego stanowiska ale szybko zorientowała się, że to bardzo zły dla niej kierunek. Widoczny był ideowy kłopot z samookreśleniem się Platformy w sprawach polskich a i nie wiadomo było za co właściwie można rząd PiSu skutecznie potępić by na tym u elektoratu nie stracić. Kiedy wszyscy głowiliśmy się jak można sobie z tą falą antypolską poradzić i jak skutecznie zadziałać na niespodziewany antypolski hejt, na ten zalew kłamstwa - to Platforma wyraźnie straciła rezon i pogubiła się w jednoznaczności przekazu.

   Ale właśnie za sprawą konszachtów z Timmermansem pan Schetyna odzyskuje wigor. Już się tam wcześniej wybrał sędzia z Iustitia by nie dopuścić do zgody zatem pole do przemówień szefa Platformy zostało przygotowane. Dziwić może jednak śmiałość poczynań komisarza Timmermansa w momencie gdy antyeuropejska koalicja już dogadała się by rządzić we Włoszech i kolejny kraj ma dosyć sterowania przez UE. 

  Marsz Wolności jednak wypadł ilościowo marnie właśnie z tego powodu, że Polacy zmuszeni zostali do przemyślenia kim są i jak chcą być przez świat postrzegani. Szczególnie ci, którzy popierali KOD zobaczyli, że już nie przynależą do światowej awangardy lewicowego i liberalnego postępu ale coś na tym świecie bardzo mocno się zmienia. Niemcy już jawnie donoszą o swoich poważnych problemach z uchodźcami i o tym, że otwarcie granic było wielkim błędem, zatem i nasi postępowi rodacy zorientowali się, że nie we wszystkim ten Zachód, do którego tak bezkrytycznie chcieli przynależeć, jest wart naśladowania. 

  Ale największym zaskoczeniem tak dla sympatyków prawicy jak i dla lewicy - był krzywdzący i niesprawiedliwy obraz Polski jakiego doświadczyliśmy ze strony Izraela, Stanów Zjednoczonych ale także mediów europejskich. Spotkaliśmy się wszyscy z czymś na co nie zasłużyliśmy i to często ze strony najmniej przewidywanej. Jeśli niemiecka prasa czy francuska telewizja oskarża Polaków o antysemityzm czy udział w holokauście to co oni powinni mówić dużo głośniej o sobie - oni którzy mają krew na rękach i kolaborację? 

   I tak wszyscy Polacy razem, ci postępowi i ci konserwatywni, zostaliśmy wrzuceni do jednego worka - winnych. Sympatycy KODu nagle zrozumieli. Ich dzieci i wnuki, które znalazły się na tym bardziej światłym Zachodzie, zostali potraktowani jako potomkowie winnych, bezbronni i nie przygotowani na walkę o prawdę historyczną. Nagle ich status zachwiał się. Nagle strategia oskarżania „niedemokratycznego” rządu własnego kraju straciła sens. Wszyscy razem jesteśmy z kraju winnych. 

     A Schetyna dalej swoje i na nowo oskarża rządzących:

„Polityka tego rządu nie może być zaakceptowana przez Komisję Europejską, bo ona jest – np. jeśli chodzi o niezawisłość sędziowską – antypraworządna”.

Lider PO zapytany o dialog polskiego rządu z Komisją Europejską i zmiany w reformie wymiaru sprawiedliwości, stwierdza, że nie ma możliwości „dogadania się”.

„Nie ma możliwości dogadania się, ponieważ rząd PiS łamie podstawowe zasady i nie może to być uznane przez Brukselę”

Polityk pytany przez red. Konrada Piaseckiego, co by zrobił, gdyby zadzwonił do niego wiceszef KF, odpowiedział:

„Powiedziałbym mu, że zmiany robione przez PiS nie mają żadnego sensu i nie należy im odpuszczać, dlatego że walczą z praworządnością i konstytucją, cały czas.”

   Czy takie wypowiedzi Schetyny jeszcze kogoś przekonują?  Marsz Wolności w Warszawie był bardzo skromny wobec tego co dzieje się w Paryżu gdzie tłum wykrzyczał Macronowi: „ Jeden rok wystarczy” - życząc sobie by jak najszybciej odszedł. Marsze protestu mają miejsce w Niemczech i Wielkiej Brytanii, w Katalonii i gdzie indziej. Taka jest natura demokracji, że się maszeruje w proteście ale w Polsce maszeruje się już mniej chętnie przeciwko obecnemu rządowi. Mamy teraz inne zadania. Trzeba przekonać do naszej prawdy historycznej a nie donosić na własny kraj. 

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Próbuję zrozumieć

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Była do aż tak dojmująca i zauważalna nieobecność?  Mnie też tam nie było.
  • Bardzo przejrzysty opis sytuacji. Tak właśnie się dzieje. Chyba coraz więcej ludzi to...
  • Profesor chciał wyjść z cienia ale uczelnię naszą sławną w cień pogrążył. Smutne

Tematy w dziale Polityka