5 obserwujących
335 notek
112k odsłon
  164   0

Norymberga 2020

20 listopada 1945 roku rozpoczął się proces norymberski, na ławie oskarżonych stanęli przywódcy nazistowskich Niemiec. O to co miał do powiedzenia w tej sprawie ambasador Niemiec  Arndt Freytag von Loringhoven i zaćwierkał na twitterze.

"dokładnie 75 lat temu rozpoczął się proces norymberski. Przed sądem stanęli mężczyźni odpowiedzialni za najohydniejsze zbrodnie w historii. A mimo to sędziowie umożliwili im sprawiedliwy proces. Był to triumf cywilizacji nad barbarzyństwem".

To jest ten którego Polska nie chciała przyjąć, blokując jego nominację na ambasadora z uwagi na rodzinną nazistowską przeszłość. Wielkie mi oburzenie, bo jak czytam DW, prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier wygłosił podobne stwierdzenie:

"75 lat temu po raz pierwszy w dziejach ludzkości przedstawiciele państwa odpowiadali przed międzynarodowym sądem za swoje zbrodnie." i dalej:

"Procesy norymberskie położyły podwaliny pod zasady prawa międzynarodowego, zgodnie z którym zbrodnie wojenne i najcięższe zbrodnie przeciwko ludzkości „nigdzie na świecie nie pozostają bezkarne”, po czym łaskawie powiedział:

"Bez Norymbergi przywódcy wojenni z Serbii, Chorwacji czy z Ruandy nie byliby ukarani za masowe mordy, tortury i gwałty. Także ludobójstwo nie byłoby ścigane jako czyn karalny",

Ani słowem o tym, że w Norymberdze byli sądzeni Niemcy, przywódcy 3 Rzeszy, najwięksi w historii zbrodniarze wojenni, Nota bene w przed sądem w Norymberdze powinien stanąć cały niemiecki naród, cały ten parszywy naród odpowiadał za te zbrodnie wiernie służąc swoim przywódcom, dokonując te zbrodnie.

Prezydent Niemiec łaskawie wymienił przywódców Chorwacji, Serbii, Ruandy, ale nie wspomniał że jego krajanie i pobratymcy - Niemcy dokonali niewiarygodnie większych zbrodni. Niemcy chyba zasłużyli na wspomnienie jakich to zbrodni dokonali synowie i córy 3 Rzeszy niemieckiej?

Można więc powiedzieć że ambasador niemiecki w Polsce ściśle realizuje wytycznie rządu niemieckieo i swojego prezydenta. A mogła go Polska nie wpuszczać.

Lubię to! Skomentuj8 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale