0 obserwujących
50 notek
91k odsłon
628 odsłon

Tusk - zwycięstwo prowokacji?

Wykop Skomentuj5

 

Pierwszą osobą, która z zadowoleniem pogratulowała Donaldowi Tuskowi, kiedy wychodził z sali posiedzeń sejmu po cynicznym przemówieniu przeciw uchwale żądającej zwrotu przez Rosję wraku Tu-154M był jego minister propagandy  Igor Ostachowicz.
Bo taki był oczywisty cel tego spektaklu. Postawić wszystko na głowie i nazwać dobro złem. Przepis najprostszy z możliwych, który wymagał tylko bezczelności. Platforma wie, że nic tak nie działa przeciwko niej, jak wrak tupolewa niszczony i preparowany pod Smoleńskiem. Dlatego w prosty sposób postanowiła użyć sprawdzonego chwytu. Wszystkie negatywne fakty i negatywne oceny przynależne rządowi, Platformie, premierowi Tuskowi i prezydentowi Komorowskiemu przypisała Prawu i Sprawiedliwości.
Prawdziwy agresor oskarżył ofiary o agresję. To przecież Platforma, wespół z jej prominentnym wówczas członkiem Palikotem rozpętała nienawiść przeciwko Lechowi Kaczyńskiemu, a po tragedii smoleńskiej nieprzerwanie szczuje przeciwko pokrzywdzonym.
Tusk nie zawahał się i haniebnie oskarżył Polaków domagających się prawdy i sprawiedliwości, że chcą czerpać korzyść polityczną z nieszczęścia i śmierci swych bliskich. A to przecież właśnie Tusk, Komorowski i Platforma zbili największy kapitał polityczny na katastrofie. Przejęli bez wahania wszystkie instytucje państwowe. Prezydent, Narodowy Bank Polski, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Rzecznik Praw Obywatelskich, IPN, wojsko.
To nam, tym, których dziś tak oskarża premier, brak dziś tak wielu wspaniałych ludzi, którzy mogliby odnowić Ojczyznę, a których życie przerwane zostało w niewyjaśnionych okolicznościach 10 kwietnia. To nie premier Tusk stracił tylu przyszłych ministrów swego rządu.
Współpracujący z Putinem oskarżył tych, którzy żądają od Rosji zwrotu wraku samolotu o poddaństwo wobec Rosji i o zdradę! Patriotów oskarżył o działanie przeciwko własnemu narodowi! Rzeczników silnego państwa polskiego o działanie na szkodę państwa! Ten, który wyklucza i pogardza milionami swych rodaków o poglądach prawicowych i konserwatywnych, oskarża ich o niszczenie wspólnoty i nienawiść! Ten, który dzieli, rządzi i ma za sobą aparat władzy i propagandy oskarża o dzielenie rządzonych i pozbawionych władzy.
Tak, była to prawdziwa orgia przeinaczeń i kłamstwa. Prawdziwe diabelskie odwrócenie dobrego i złego. Każdy przyzwoity człowiek powinien wiedzieć, czy chce, by  jego przywódcą była marionetka propagandy, która nie waha się nazwać dobra złem. Przed każdym Polakiem jest wybór, po której chce być stronie.
Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale