0 obserwujących
50 notek
92k odsłony
  1783   0

Jak odwołać prezesa TVP

Wczoraj odbyło się posiedzenie piętnastoosobowej Rady Programowej TVP, której jestem członkiem. Na tym posiedzeniu musiał być wybrany nowy przewodniczący Rady, ponieważ poprzedni zrezygnował z pracy w niej w proteście wobec całkowitego braku współpracy ze strony prezesa TVP. Lekceważone były wszelkie przewidziane ustawą procedury konsultowania i opiniowania programu, a także brak było reakcji na opinie widzów. Obszerny list opisujący powody rezygnacji znajduje się tutaj:

http://www.tvp.pl/o-tvp/rada-programowa/aktualnosci/rezygnacja-jj-wygnanskiego-z-czlonkostwa-w-radzie-programowej-tvp-sa/12117019

Rzeczywiście, arogancja władz TVP przeszła już wszelkie granice. W tym stanie rzeczy złożyłam wniosek, by Rada Programowa zwróciła się do Rady Nadzorczej oraz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o odwołanie prezesa Juliusza Brauna za łamanie ustawy o radiofonii i telewizji oraz działanie na szkodę spółki. Mój wniosek w głosowaniu poparły cztery osoby: pisząca te słowa, Bożena Walewska,  pos. Anna Sobecka (PiS) oraz P.Gadzinowski (SLD). Większość była przeciw.

Równocześnie Bożena Walewska, także w moim imieniu oraz w imieniu Pos. Anny Sobeckiej zaproponowała, by Rada Programowa złożyła oświadczenie następującej treści:

Jako członkowie Rady Programowej TVP niejednokrotnie zwracaliśmy uwagę na brak obiektywizmu tak w całej ofercie programowej Telewizji, jak i w poszczególnych audycjach publicystycznych.

 W ostatnich tygodniach zauważamy szczególne nasilenie się tej tendencji w audycjach poruszających dwa tematy: pedofilię w polskim Kościele i  próbę wyjaśnienia przyczyn  katastrofy smoleńskiej.

 

Obserwując audycje TVP można odnieść wrażenie, że przestępcza działalność, jaką jest pedofilia, dotyczy przede wszystkim środowiska księży Kościoła Katolickiego.

W świetle danych statystycznych jest to oczywista nieprawda.

 

Bulwersujące jest także budowanie braku zaufania i niewiary w kompetencje polskich naukowców,

którzy z własnej i nieprzymuszonej woli starają się wszechstronnie zbadać  przebieg katastrofy polskiego samolotu w Smoleńsku.

Niepokoi nas brak refleksji nad tym, jak takie podejście może odbić  się na traktowaniu polskiej nauki tak przez młodych Polaków, jak i przez ośrodki  naukowe poza granicami kraju.

Również i to oświadczenie zostało poparte jedynie przeze mnie, Bożenę Walewską i Annę Sobecką. W tym stanie rzeczy złożyłyśmy je do protokołu jako oświadczenie trzech członków Rady, dając w ten sposób świadectwo naszej niezgody na stronniczość telewizji publicznej

Lubię to! Skomentuj16 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale