311 obserwujących
4761 notek
5790k odsłon
307 odsłon

Duda powinien odpowiedzieć Putinowi

Wykop Skomentuj88

                   Bardzo dobrze, że Instytut Pamięci Narodowej w rzeczowy i konkretny sposób odniósł się do kłamstw prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina na temat rzekomej współodpowiedzialności Polski za wybuch II wojny światowej.  

                   Polityka historyczna obecnej Rosji nie odbiega od standardów wypracowanych w czasach Związku Sowieckiego. Obiektywnie trzeba pogratulować jej przywódcy, że uprawia ją równie konsekwentnie jak bezczelnie prezentując światu taką wizję dziejów XX wieku, jakiej nie powstydziłby się sam Józef Stalin.  

                  Każda wypowiedź Putina jest nie tylko uważnie słuchana, ale także dokładnie analizowana w wielu stolicach i nie wszędzie traktowana jako kolejne kłamstwo. Dlatego musimy z nimi polemizować, ilekroć jesteśmy przedstawiani fałszywie i w złym świetle, a tak jest niemal zawsze.  

                 Ciesząc się, iż głos zabrała w tej sprawie najbardziej kompetentna instytucja państwowa uważam, że w podobnym duchu powinien coś powiedzieć w najbliższym czasie prezydent Andrzej Duda. Skoro Rzeczpospolita Polska została zaatakowana  przez przywódcę Rosji, to należy oczekiwać wystąpienia w obronie jej dobrego imienia głowy naszego państwa.

Wykop Skomentuj88
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka