313 obserwujących
4819 notek
5850k odsłon
696 odsłon

Weselne tańce z wirusem

Wykop Skomentuj131

                   W Polsce znowu wzrosła liczba osób zarażonych koronawirusem. Wiąże się to z poluzowaniem obostrzeń i z naturalną, ale często fatalną w skutkach chęcią odreagowania za kilka miesięcy ograniczeń w życiu towarzyskim.  

                   To właśnie na spotkaniach o takim charakterze najczęściej dochodzi do infekcji. Udział w przyjęciach weselnych i z okazji Pierwszej Komunii Świętej, a także w uroczystościach pogrzebowych jest już wprawdzie dozwolony, ale nadal niebezpieczny, o czym Polacy zdają się zapominać. Owszem, podczas tych zgromadzeń obowiązują określone przepisy, ale nie zawsze są one przestrzegane, kiedy po dłuższej przerwie spotyka się dużo spragnionych odnowienia bliskich kontaktów osób.   

                  Największą beztroską i niefrasobliwością odznaczają się weselnicy, co jest oczywiste zważywszy na ilość spożywanego alkoholu, który sprzyja ściskaniu się i całowaniu. Nic dziwnego, że najwięcej ognisk chorobowych odnotowano w ostatnich tygodniach właśnie na przyjęciach weselnych, których uczestnicy są potem często wyzwani przez sanepid, kiedy okazuje się, że tańczyli nie tylko ze sobą, ale również z wirusem.  

                 Żadne rygory nie pomogą, jeżeli ludzie nie będą sami dbać o siebie. Wewnętrzna dyscyplina jest konieczna, aby zwycięsko zakończyć walkę z koronawirusem.

Wykop Skomentuj131
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości